Altcoin Haberleri

BitMEX Kurucusu Arthur Hayes, Kripto Yatırımcılarının Ethereum Almaya Hazırlanması Gerektiğini Söyledi! Zamanı Açıkladı!

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Ethereum’un (ETH) yaklaşan güncellemenin sonucundan bağımsız olarak önümüzdeki haftalarda düzeltici bir hamle için hazır olduğunu söyledi.

Yeni bir blog gönderisinde Hayes, The Merge başarısız olursa, önde gelen akıllı sözleşme platformunun fiyatta keskin bir düşüşe tanık olabileceğini savunuyor.

“Birleşme başarısız olursa, piyasanın nesnel gerçekliğe karşı yüksek beklentileri göz önüne alındığında, çöplük hızlı ve kısır olacaktır….

Fiyat ve döviz deflasyonu miktarı arasında negatif yönlü bir ilişki olacaktır. Ya da başka bir deyişle, fiyat ile döviz enflasyonunun miktarı arasında pozitif yönlü bir ilişki olacaktır. Bu nedenle, bu senaryoda, yatırımcıların ya açığa çıkacağına ya da ETH’ye sahip olmamayı seçeceğine inanıyorum.

Ağın en uzun süre çalışan merkezi olmayan ağ olması bakımından bu ilişkinin bir temeli vardır. ETH, birleşme anlatısı olmadan çok büyük bir piyasa değerine ulaştı. En popüler DApp’ler [merkezi olmayan uygulamalar] Ethereum kullanılarak oluşturulmuştur ve Ethereum ayrıca herhangi bir katman-1 zincirinin en fazla sayıda geliştiricisine sahiptir.”

ethereum

Bu senaryoda Hayes, Ethereum’un 800-1000 dolar aralığından daha düşük bir düşüş öngörmediğini söylüyor.

ETH, yazı yazılırken 1.847 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto varlığı, son 24 saat içinde yaklaşık %3 düştü.

Şu anda 15 Eylül’de yapılması planlanan ve merakla beklenen ETH 2.0 yükseltmesi, Ethereum’un ana ağının, ETH’yi bir hisse kanıtı sistemine dönüştürecek olan Beacon Zinciri ile birleşmesine izin verecek. Ethereum şu anda bir çalışma kanıtı protokolü kullanmaktadır.

Birleştirme, parçalama da dahil olmak üzere gelecekteki yükseltmeler için zemin hazırlayarak ağın ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeyi amaçlıyor.

telegram 12

Hayes, başarılı bir yükseltmenin bir ETH rallisini teşvik edeceğini söylüyor, ancak bunun hemen olmayabileceğini düşünüyor.

“Enflasyondaki yapısal düşüş ancak birleşme sonrasında gerçekleşecek. Bitcoin halvinglerine benzer şekilde oynanacağını görmeyi umuyorum – yani, bunların gerçekleşeceği tarihleri ​​hepimiz biliyoruz ve yine de Bitcoin hala her zaman yarılanmadan sonra toparlanıyor.

Bununla birlikte, birleşmeden hemen sonra ETH fiyatının hafifçe düşmesi olasıdır. Kısmen veya tamamen kesenler başlangıçta kararları konusunda kendilerini iyi hissedeceklerdir. Bununla birlikte, deflasyon başladığında ve yüksek ve artan ETH fiyatı ile ağ kullanımı arasındaki yansımalı ilişki nedeniyle, fiyat kademeli olarak yükselmeye devam edebilir. Bu noktada, pozisyonunuza ne zaman geri döneceğinize karar vermeniz gerekir.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!