Bitcoin Analizleri

Analist, Bitcoin 16.000 Doların Üzerine Çıkınca Uyarıda Bulundu!

Yaygın olarak takip edilen bir kripto stratejisti; Bitcoin (BTC) yatırımcılarını, kral kriptonun başka bir satış olayına hazır göründüğü konusunda uyarıyor.

Kaleo takma adlı analist, Twitter takipçilerine Bitcoin’in bir saatlik grafikte diyagonal desteğini aldığını ve 12.500 $’a kadar sert bir düzeltmeye hazır göründüğünü söyledi.

“Yakınlaştırıldığında, herhangi bir sıçramadan önce daha düşük bir devamlılık en olası senaryodur. Ters flamanın daha düşük kırıldığını zaten gördük ve bir sonraki sağlam destek seviyesi, yüksek zaman dilimi trend kırılmasının yeniden test edilmesinde ve 2019-2020 taban aralığının en yüksek seviyelerinden gelen destekte birleşiyor.”

bitcoin analiz
kaynak: kaleo/twitter

Bitcoin’in aniden sıçrayacağını tahmin ediyor

Bu yazının yazıldığı sırada BTC 16,172$’dan işlem görüyor ve bu da BTC’nin Kaleo’nun hedefine ulaşması halinde %22’nin üzerinde bir düşüş potansiyeline işaret ediyor. BTC güncel fiyatı öğrenmek için tıklayın.

Kripto analisti BTC için yakın bir aşağı hareketin göründüğüne inansa da, destek 12.500 $ civarına ulaştığında Bitcoin’in aniden sıçrayacağını tahmin ediyor.

“Bu çöküşten sonra V-dip bir toparlanma ve ardından 2023 baharına kadar birkaç ay boyunca yatay bir şekilde ilerleyen birikim mantıklı.”

Kaleo, 2023’ün ilk çeyreğine kadar yatay bir konsolidasyon döneminin ardından Bitcoin’in sonunda yükseliş ivmesini yeniden kazanacağını ve 40.000 $’a kadar yükseleceğini öngördü.

“Ben hala büyük momentum değişiminin aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi yüksek zaman dilimi günlük düşüş trendinin kırılmasıyla gerçekleşeceğini düşünüyorum. Bu hareketin tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasını beklemiyorum, ancak 30.000 – 40.000 $ aralığına geri dönülmesini ve ardından bir sonraki yarılanmaya doğru daha fazla düşüş yaşanmasını bekliyorum.”

bitcoin analiz
kaynak: kaleo/twitter

Mart 2024’te gerçekleşmesi planlanan Bitcoin yarılanması, madencilere verilen BTC ödüllerinin yarıya indirildiği ve BTC’nin günlük emisyonlarının etkili bir şekilde azaltıldığı, merakla beklenen bir olaydır.

telegram 12

Kaleo, BTC’nin 2024’ün sonlarında ya da 2025’in başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesini görebileceğini söyleyerek sözlerini sonlandırdı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!