Bitcoin Haberleri

En Büyük Bitcoin Fonu Tüm Zamanların En Düşük Primine Ulaşınca Yatırımcılar Panikledi!

Grayscale Bitcoin Fonu (GBTC), yüz binlerce BTC’lik varlığıyla dünyanın en büyük bitcoin fonu olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, son gelişmeler göz önüne alındığında, fonun değeri büyük bir darbe aldı. GBTC yılın büyük bir bölümünde yüksek bir primle işlem görüyordu ancak bitcoin fonuyla aynı ana şirketi paylaşan Genesis Trading’i sarsan sorunlarla birlikte, prim şimdi tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

Grayscale Bitcoin Fonu %45,08’e yükselmişti

Geçen haftadan itibaren, Grayscale Bitcoin Fonu (GBTC), Genesis Trading ve Digital Currency Group (DCD) ile ilgili belirsizlikler nedeniyle düşmeye devam etti. Spekülasyonlar, Genesis’in karşı karşıya olduğu sorunların DCG şemsiyesi altındaki diğer şirketlere de yayılacağı ve onlar için de sorunlara neden olacağı yönündeydi.

İlgili Yazı: Bugün Bitcoin İçin Bir D-Day Olabilir! İşte Nedeni!

Cuma günü itibariyle Grayscale’in NAV primi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan %45,08’e yükselmişti. Bunun anlamı, Grayscale Trust’taki BTC’nin cuma günü işlem gününün kapanışı itibariyle BTC’nin spot fiyatının %45,08 altında işlem gördüğüdür. Bu, fonun kuruluşundan bu yana işlem gördüğü en düşük seviyedir.

Doğal olarak, tröstteki yatırımcılar bu durum karşısında paniğe kapılmaya başlamış ve tröstün varlıklarını kamuoyuna açıklaması için yapılan çağrılar yoğunlaşmıştır. Grayscale yanıt verecekti ancak yatırımcıların endişelerini hafifletmek için neredeyse hiçbir şey yapmadı, aksine onları yoğunlaştırdı.

bitcoin haberleri

Rezervler Kamuya Açık Değildir

Yatırımcıların Grayscale holdinglerinin durumu hakkındaki endişelerine yanıt olarak, şirket havayı temizlemek için Twitter’a başvurmuştu. Ancak Grayscale, rezervlerin kamuya açıklanması çağrılarına boyun eğmek yerine, fonun rezervleri kamuya açıklamayacak şekilde yapılandırıldığını söyledi.

Twitter başlığı, yatırımcı fonlarının aslında güvende olduğunu ve BTC’nin kripto borsası Coinbase ile tutulduğunu belirtmek için daha da ileri gitti. Ayrıca şirket, Coinbase saklama hizmetlerinde tutulan tüm BTC’lerin yalnızca güvene ait olduğunu ve muhtemelen yatırımcıların Genesis’e maruz kalmadıklarını bilmelerini sağlamaya çalıştığını söyledi.

Beklendiği gibi, Twitter bunu satın almadı ve GBTC’nin rezervlerini halka açmadığı haberi hızla yayıldı. Coinbase daha sonra GBTC tarafından tutulan BTC ve ETH varlıklarını özetleyen bir mektup paylaşarak yanıt verdi. Bu, GBTC’nin Coinbase’in kurumsal saklama hizmetinde 653.000’den fazla BTC tuttuğunu gösterdi.

BTC güncel fiyatını öğrenmek için tıklayın.

Bununla birlikte, bu durum BTC’lerini borsalardan çekmeye devam eden yatırımcıları yatıştırmak için fazla bir şey yapmadı. Bir hafta içinde, Binance gibi en iyi kripto borsaları 1 milyar dolardan fazla BTC çekme işlemi gerçekleştirdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!