Bitcoin Analizleri

Robert Kiyosaki; Yatırımcıları Bitcoin, Altın ve Gümüşe Yönlendirdi!

Ünlü yazar Robert Kiyosaki, iki ABD bankasının çökmesi sonrasında kriz beklentisi içinde olduğunu; Bitcoin, altın ve gümüşün çözüm olduğunu söyledi.

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı, takipçilerine yaptığı açıklamada, Federal Rezerv’in Silicon Valley Bank ve Signature Bank’taki tüm mevduat sahiplerini kurtarmak için harekete geçmesinin, yatırımcıların Bitcoin (BTC), altın ve gümüşe yönelmeleri gerektiğini öneriyor.

“BAIL OUTS başlıyor. Hasta ekonomiyi istila etmek için daha fazla sahte para. Hala aynı yanıtı öneriyoruz. Daha fazla G (Altın), S (Gümüş) ve BC (Bitcoin) satın alın. Dikkatli olun. Çarpışma inişi yaklaşıyor.”

Robert Kiyosaki, bankaların daha fazla batma riski olduğu konusunda uyarıyor ve günümüzde yaşananları, bankacılık devi Lehman Brothers’ın çöküşü ve iflas başvurusu ile sonuçlanan 2008 mali kriziyle karşılaştırıyor.

“İki Büyük Banka çöktü. 3.’sü de batmaya hazırlanıyor. Şimdi gerçek altın ve gümüş sikkeler satın alın. ETF yok. 3. Banka battığında altın ve gümüş roket gibi yükselecek. 2008 Lehman’ın çöküşünü CNN’de çökmeden günler önce tahmin etmiştim.”

Yatırım gurusu Robert Kiyosaki, son günlerde yatırımcıların gümüşe yeterli ilgiyi göstermediğini ve bu kıymetli metalin gerçek değerinin altında işlem gördüğünü ifade etti.

Kiyosaki, değerli metaller yatırım şirketi Miles Franklin’in başkanı Andy Schectman’ın gümüşün bir neslin en düşük değerli varlığı olduğu yönündeki görüşlerine katıldığını dile getirdi.

bitcoin analizleri

Sahte paralara karşı Bitcoin, altın ve gümüşe yatırım yapmak en iyisi

Robert Kiyosaki, geleneksel yatırım yöntemlerinin insanların servetlerini öngörülen finansal çöküşten koruyamayacağı konusunda uyarıda bulundu.

“Yıllardır ‘Para biriktirmek ve hisse senetleri, tahviller, yatırım fonları ve borsa yatırım fonlarından oluşan iyi çeşitlendirilmiş bir portföye yatırım yapmak riskli bir tavsiyedir’ diyorum. Bugün, [bu hala] çok riskli bir tavsiye. Fiyatlar inip çıksa da altın, gümüş ve Bitcoin’in istikrarsız zamanlar için en iyisi olduğuna inanıyorum. Kendinize iyi bakın.”

Bitcoin bu haberin yazıldığı sırada 24,072 $’dan işlem görüyordu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!