Kripto Para Haberleri

Ekonomist Alex Krüger, Piyasaların Boğa Koşusuna Hazırlandığını Söyledi!

Ekonomi analisti ve kripto para yatırımcısı Alex Krüger, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için yılın kalanında pozitif bir öngörüde bulundu.

Krüger, Federal Rezerv’in enflasyonla mücadele adına faiz oranlarını yükseltme sürecinin son aşamasına gelindiğini ve bu durumun büyük ihtimalle Aralık ayında değişeceğini paylaştı.

Piyasaların Federal Rezerv’in bu değişimi öngöreceğini ve hatta Ağustos gibi erken bir zamanda düzelme sürecine gireceğini düşünüyor.

“Fed, tarih boyunca en hızlı ve en saldırgan oran yükseltme döngüsüne sahne oldu ve 20 x 25 baz puanlık bir artış yaşandı. Bu, Fed’in faiz artırma sürecinin %90’ının (eğer tümü değilse) sona erdiği anlamına gelir. Benim için önemli olan da budur ve bu, uzun vadede yatırım yapmayı kolaylaştırır. Tüm yıl boyunca bu görüşteydim.

Ana senaryom, Aralık ayında bir değişim noktası ve Ağustos başında başlayacak bir boğa piyasasını öne çıkarıyor. Bunun nedeni? Ekonomi yavaşlıyor ve enflasyon azalıyor. Fed, geçmiş hatalarından ötürü limiti zorlamak zorunda… bu, verilerin tersine döndüğü anda değişim olasılığını artırıyor.”

kripto boğası

Krüger, enflasyon daha kalıcı olup, Fed Aralık’ta değişiklik yapmasa bile, piyasaların 2023’te bugünkünden daha yüksek seviyede kapanacağına inanıyor.

“Eğer çekirdek enflasyon stabil kalırsa, 2023’te bir dönüm noktası olmayacak, ancak yine de Fed’in (ve yapay zeka devriminin) yıl sonuna kadar en az %90’ını tamamlamasıyla, hala iyi bir tahmin olacak.”

Kripto yatırımcısı ayrıca, hem BTC hem de ETH’de yüksek pozisyonlar aldığını ve bu kripto paraların büyük bir artışa geçeceğini düşündüğünü belirtti.

Bitcoin’in 30.000 dolarlık kritik seviyeyi geçmekte zorlandığını çünkü yatırımcıların ralli ve hacim üzerinden satış yaptığını söyledi.

Eğer Bitcoin, 30.000 dolarlık seviyeyi aşabilir ve baş-omuzlar modeli oluşturamazsa, ki bu model teknik analizde bir yükselişten düşüşe geçişin belirlenmesinde kullanılır, büyük ihtimalle yükselmeye devam edecektir diye belirtti.

“Bu arada, BTC’nin daha yüksek seviyelere çıkması zor çünkü herkes satış ve hacim üzerinden kazanç elde etmeye çalışıyor. Ancak, piyasa eğer şans eseri 30.000 doların üzerine çıkabilirse, teknik analiz bunun büyük olasılıkla başarısız bir baş ve omuzlar modeli ve büyük bir artışın yaklaştığını gösteriyor.

Spot ve opsiyon alımları yoluyla BTC ve ETH’de uzun pozisyonlarımı koruyorum ve yılın ilerleyen zamanlarında daha agresif olmayı planlıyorum.”

Ancak, kripto yatırımcısı, eğer Bitcoin 26.000 doları tekrar test ederse, dijital varlığın daha da düşebileceği konusunda uyardı.

“Eğer BTC yeniden 26.000 dolara düşerse, grafiklere göre stop loss noktasında büyük bir satış dalgası görmeliyiz (eğer pozisyonunuz çok büyükse, riskten korunmak için iyi bir nokta).”

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 27.702 dolardan, Ethereum ise 1.904 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!