Ethereum Analizleri

Raoul Pal, Ethereum’un 2017-2021 Döngüsünü Takip Edebileceğini Söyledi!

Eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, yatırımcıların radarlarında tutmaları gereken bir Ethereum (ETH) grafiği olduğunu söyledi.

Yeni bir analizde Pal, takip edilmesi halinde ETH’nin şu anda ayı piyasasının dibine yakın olduğunu gösteren “Ethereum Today vs. 2017-2021 Analog” grafiğine işaret ediyor.

“Açıkçası, fiyat analogları asla mükemmel bir şekilde çalışmaz ancak yine de radarınızda olması ilginç bir şey.”

ethereum analiz
kaynak: küresel makro yatırımcı

Ethereum haberin yazıldığı sırada 1.270 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto varlığı son 24 saatte yaklaşık %1,99 artış gösterdi. ETH güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Sadece Ethereum değil herkes düşüşte

Analist ayrıca borsa yatırımcılarının aşırı düşüş eğilimini gösterdiğini söylediği bir grafiğe de bakıyor.

“Ek olarak, kelimenin tam anlamıyla HERKES zaten düşüş eğiliminde; bu grafik kendisi için konuşuyor ve 1970’e kadar uzanıyor.”

ethereum analiz
kaynak: küresel makro yatırımcı

Grafiğe bakıldığında Pal, 50 yılı aşkın bir süredir piyasa duyarlılığıyla olan tarihsel korelasyonuna dayanarak S&P 500’ün de dibe vurmaya yakın olabileceğini söyledi.

Pal bir resesyonun yaklaşmakta olduğuna inanmakla birlikte, ekonomik gerilemenin politika yapıcıların para politikalarını gevşetmeleri için katalizör olabileceğini söylüyor.

“Anlaşamadığımız nokta resesyonun büyüklüğü değil (ISM kolayca 40’a ulaşabilir), resesyonun süresi. Konsensüs hala önümüzdeki yıl finansal koşulların artacağından ve dolayısıyla küresel resesyonun derinleşeceğinden bahsederken, biz bunun tam tersinin gerçekleşeceğini düşünüyoruz…
Öncü göstergelerimiz finansal koşulların yakında gevşemeye başlayacağına ve potansiyel olarak önemli ölçüde gevşeyeceğine işaret etmektedir.

telegram 12

Finansal Koşullar halihazırda Küresel Finansal Kriz sırasındaki kadar sıkıdır ve enflasyonist baskılar şimdiden hafiflemeye başlamıştır. Piyasa Fed’in şahinliğini fiyatlamaya devam ettiği için tahvil getirileri ve dolar düşüyor. Sistemik ve yerleşik bir durum olmadığı sürece kredi spreadleri 2008’de olduğu gibi patlamayacak.”

ethereum analiz
kaynak: küresel makro yatırımcı

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!