Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Cardano Yaratıcısı Charles Hoskinson, Bitcoin ve Ethereum Arasındaki Savaşın Sonucunu Tahmin Ediyor!

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Bitcoin’in Ethereum ile bire bir maçta hayatta kalmak için pek uygun olmadığına inanıyor.

Ethereum’un ortak yaratıcısı ve blockchain platformu, Cardano’nun (ADA) arkasındaki firma olan IOHK’nın CEO’su Hoskinson, AI araştırmacısı Lex Fridman’a Bitcoin’in inanılmaz bir birinci nesil ürün olduğunu ancak, daha yeni kriptolara göre ilkel hale geldiğini söylüyor.

“Bitcoin ile ilgili sorun, çok yavaş olması, geçmişin ana bilgisayar programlaması gibi. Hâlâ etrafta olmasının tek nedeni, onu etrafta tutmak için o kadar çok yatırımcının olması.”

Hoskinson, Bitcoin’i “rekabetçi” bir sistem haline getirecek temel iyileştirmeler olduğunu söylüyor. Bir engel olarak Bitcoin’in yavaş ve metodik gelişim sürecine işaret ediyor.

bitcoin ethereum 1132x670 1

IOHK şefi, Cardano’nun birincil rakibi olan Ethereum’un aynı durgunluktan muzdarip olmadığını söylüyor.

“Ethereum, Bitcoin’e benzer bir ağ etkisine sahip olduğu bir noktaya geliyor, ancak oradaki topluluk kültürde tamamen farklı. Gelişmeyi severler. Yükseltmeyi severler, bazen biraz fazla. Ve bu, olayların gidişatına bakarsanız, sadece bu iki sistem üzerine, Bitcoin veya Ethereum üzerine bahse girmek zorunda kalsaydım, 10 Ethereum’dan dokuzunun Bitcoin’e karşı savaşı kazanacağını söyleyebilirim. Ama belli ki biz buradayız ve başka birçok insan da burada, yani farklı şeyler oluyor. Bu çok daha karmaşık bir oyun.” 

Bitcoin savunucuları, teknik ilerleme hızının BTC’yi dış etkilerden koruduğunu ve mütevazi başlangıçlardan küresel ölçekte bir marka adına yükselişini desteklediğini savunuyorlar.

Ayrıca, en iyi kripto para biriminin benzersiz ademi merkeziyetçilik ve güvenlik seviyesinin yanı sıra para politikasına ve 21 milyon jetonluk arz sınırına da işaret ediyorlar.

Kaynak: Dailyhodl

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!