Altcoin Haberleri

Binance Korku, Belirsizlik ve Şüpheyi Ele Aldı!

Binance, FTX’in yüksek profilli çöküşünün ardından kripto değişim platformları etrafında odaklanan korku, belirsizlik ve şüpheyi (FUD) ele aldı.

Yeni bir şirket blog yazısında hacim olarak dünyanın en büyük dijital varlık borsası, finansal olarak sağlıksız olduğuna dair bazı yaygın anlatıların neden doğru olmadığını açıkladı.

BNB ilk olarak, kullanıcıların coin çekebilmeleri için yeterli rezerve sahip olmadığı söylentisini ele aldı.

Binance’in iş modeli çok basit. Platform, esas olarak işlem ücretleri alarak kâr elde ediyor. Şirketin varlıkları, kullanıcıların yönetilen varlıklarından tamamen ayrılmıştır. Sermaye yapısı borçsuzdur. Bu nedenle BNB’nin mali durumu çok sağlıklı. Günlük operasyonları karşılamak için yeterli sermaye rezervine sahibiz. Ve zorlu dönemleri atlatmak için…

Binance, herhangi bir işlem veya yatırım için kullanıcıların fonlarını zimmetine geçirmeyecektir, herhangi bir borcu yoktur ve yakın zamanda iflas eden herhangi bir şirketin alacaklılar listesinde de yer almamaktadır.”

BNB ayrıca USD Coin (USDC) çekimlerinin geçici olarak askıya alınmasını gündeme getirerek, USD Coin kullanılamazken kullanıcıların 1:1 oranında diğer sabit coinleri çekmeye devam edebileceklerini söyledi. CNBC’de yayınlanan bir habere göre, Binance’in bir “token takası” gerçekleştirebilmesi için stabilcoin’i çekme olanağı geçen hafta yaklaşık sekiz saat boyunca durduruldu.

“USDC para çekme işlemlerinin askıya alınması sırasında bile, kullanıcıların BUSD, USDT [Tether], USDP [Pax Dollar] ve TUSD [True USD] gibi diğer sabit coinleri normal şekilde çekebilecekleri vurgulanmalıdır. Kullanıcı fonları 1:1 oranında desteklenmektedir ve likidite sorunu yoktur.”

Mazars, Binance dahil tüm kripto sektörüyle çalışmayı bıraktı

BNB, önde gelen bir denetim firmasının kripto müşterilerine hizmet vermeyi durduracağını açıklayarak bir tasfiye olayına yol açtığı Mazars sorununu açıklamaya devam ediyor.

“Açıklanması ve netleştirilmesi gereken şey merkezi değişim zincirine değil, listelenen şirketin mali durumuna yönelik olduğudur.

Zincir üzerindeki genel rezerv varlıkların doğrulanması, BNB’nin talep ettiği zincir üzerindeki varlıkların doğrulanmasından temelde farklıdır. Şifrelenmiş şirketlerin genel rezervlerinin zincir üzerinde doğrulanması çok yeni bir alandır.”

Bu ayın başlarında Mazars, Binance’in kullanıcılarının Bitcoin’lerini (BTC) desteklemek için yeterli rezerve sahip olduğunu açıklamıştı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!