Altcoin Haberleri

Cardano (ADA) Kurucusu: Dogecoin’i (DOGE) Sert Eleştirdi! O Bir Balon!

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, şaka coin’in piyasa değeri sıralamasında yedinci sıraya fırlamasının ardından Dogecoin (DOGE) çılgınlığından söz etti. Bu hafta DOGE, son yedi günde %522 ve son yirmi dört saatte %118 oranında bir fiyat artışı yaşamıştı.

Varlık, Ocak ayındaki 0.004 dolar seviyesinden, Tesla CEO’su Elon Musk ve milyarder girişimci Mark Cuban’ın dikkati ve desteğiyle, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.43 dolara yükseldi ve ana akıma girdi.

Dogecoin kripto dünyasına şaka olarak girse de Hoskinson, varlığın fiyatı stratosfere yükseldikçe, pek çok kişinin endişe verici miktarda parayı çok hızlı bir şekilde kaybetmesine neden olacak bir balonun oluştuğu konusunda uyarıyor.

“DOGE, sektörümüz için her zaman bir tür şaka, eğlenceli ve kaygısız bir şey olmuştur. Her zaman ortalıkta gibi görünen ama çoğu zaman ciddiye almadığımız bir şeydi.

Son zamanlarda, esas olarak Elon Musk’un çabaları ve zeki balinaların piyasa manipülasyonu nedeniyle, DOGE stratosferik hale geldi ve kripto para birimi alanına yeni girenlerin sığınağı olarak görülmeye başladı.

Çok açık konuşalım, bu bir balon. DOGE’un fiyatı sürdürülebilir değil. Çökecek ve çok büyük miktarda perakende yatırımcı parasını çok hızlı bir şekilde kaybedecek.”

cardano ada kurucusu hoskinson bir urun ortaya cikarmadiklari hakkindaki elestirilere degindi 1 scaled 1

Hoskinson ayrıca, bu balonun patlamasının; yönetim kurulundaki düzenleyicilere, alana girmeleri ve kripto endüstrisinin çalışma şeklini daha yakından izlemeleri için bir davet görevi göreceğini tahmin ediyor.

“Biliyorsunuz, üçüncü nesil kripto para birimlerine, Algorandlara’ya (ALGO), Tezos’a (XTZ), Avalanches’e (AVAX), Cardano’ya (ADA) baktığınıza, bu projelerin büyük ekiplerinin, sermayesinin ve hesap verebilirliğinin olduğunu görürsünüz. Kullanım ve fayda istekleri veya gerçekleri var… DOGE’un istikrarlı bir geliştirme ekibi yok. DOGE’de orijinal teknoloji yok. Sadece Bitcoin’in bir kopyası…

Balon patladıktan sonra olay öyle bir hale gelecek ki, kongre soruşturmaları olacak. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ortalıkta dolaşacak. Etrafta “Bu, kripto paralanın kendi kendini kontrol edemediğinin ve içeri girip sizi kurtarmamız gerektiğinin kanıtı” diyen her türden düzenleyici olacak.“

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!