Altcoin Haberleri

Binance.US, Gizli Banka Transferi İddialarına Yanıt Verdi!

Kripto para borsası devi Binance, iddiaların aksine ABD merkezli iştirakinden CEO Changpeng Zhao’ya bağlı bir ticaret firmasına gizlice büyük miktarda para aktardığı iddialarını yalanlıyor.

Reuters’ın yayınladığı bir rapora göre, Binance.US’un işletme şirketi BAM Trading’e bağlı bir Silvergate Bank hesabı, Ocak ile Mart 2021 arasında, Zhao’nun yönettiği bir piyasa yapıcı olan Merit Peak’e 400 milyon doların üzerinde para transfer ettiği iddia ediliyor.

Reuters kaynaklarına göre, 2020 yılının sonlarında başlayan para transferlerinin, Binance.US yöneticilerinin bilgisi dışında gerçekleştirildiğine dair şirket mesajlarına ulaşıldı.

Rapor, nakit çıkışlarının müşterilerilerinin fonlarını içerip içermediğinin belirlenemediğini belirtti.

Ancak BNB ise ABD’deki bağımsız ortağı tarafından kontrol edilen banka hesaplarına erişiminin olmadığını belirten bir açıklama yaptı.

“Sadece firma çalışanları, banka hesaplarına erişebilirler. Bu açık bir şekilde ifade edilmelidir.

Merit Peak adlı bir piyasa yapıcı şirket, Binance.US platformunda faaliyet gösteriyordu ancak 2021 yılında platformdaki tüm faaliyetlerini durdurdu.

Web sitemizde, şeffaf ve rekabetçi bir Piyasa Yapıcı programı listeliyoruz. Bu program, firmaların adil bir şekilde indirimler için rekabet ettiğini göstermektedir.”

binance haberleri

Binance, müşterilerine fonlarının güvende olduğunu garanti ediyor

Büyük bir kripto para şirketi olan BNB, ayrıca müşterilerine fonlarının güvende olduğu konusunda da güvence veriyor.

“Liderlik ekibimiz, eski DOJ, SEC, FBI ve NYFed çalışanlarından oluşur ve güvenli ve ABD yasalarına uygun bir platform işletmek konusunda kararlıdır.

Firma hiçbir zaman müşteri fonlarının ticaretini yapmamıştır ve böyle bir işlem yapmayacaktır.

Ayrıca, her zaman 1:1 rezerv tutar ve devlet kurumları tarafından düzenli olarak denetlenir ve düzenleyici raporlamalara tabidir.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!