Bitcoin Analizleri

Bennett, Bitcoin Uyarısı Verdi – BTC’nin 100.000.000.000 Dolara Tanık Olabileceğini Söyledi!

Bir kripto yatırımcısı olan Justin Bennett, yakından takip edilen bir isimdir. Son açıklamasında Bitcoin sahiplerine uyarıda bulunarak yakın gelecekte BTC’nin bir dizi uzun likidasyon görebileceği konusunda uyarıda bulundu.

Bennett, Twitter takipçilerine BTC’nin muhtemelen genişleyen bir kama formasyonunda işlem gördüğüne inandığını belirtti. Ayrıca formasyonun diyagonal direncine ulaştıktan sonra 20.000 $ civarında düzeltme gösterebileceğini sözlerine ekledi.

“Görebileceğimizi düşündüğümden biraz daha yüksek, ancak hala BTC’den geri çekileceğimizi düşünüyorum.

Maymunlar maymunlaşacak.”

bitcoin analiz
kaynak: justin bennett/twitter

Bennett, BTC’nin fiyatı 20.800 doların altına düştüğünde milyarlarca dolarlık uzun pozisyonunun likidasyon sürecine gireceğini belirtti ve piyasa yapıcıların derinlikli likiditeye erişebilmek adına Bitcoin’in fiyatını düşürebileceği teorisini öne sürdü.

“20.800 dolar seviyesinde 100 milyar doların üzerinde Bitcoin long pozisyonu dokunulmadan bekletiliyor. Bu durumun anlamı nedir?”

Bennett, Bitcoin’de önemli bir düzeltme hareketi gözlemlediğini belirtirken, diğer analist Rekt ise BTC’nin aylık zaman diliminde büyük bir çıkış yapmaya hazırlandığına inanıyor.

“Önümüzdeki birkaç ay boyunca BTC’ye yönelik büyük bir heyecan duyuyorum.”

bitcoin analiz
kaynak: rekt/twitter

Grafiklere bakıldığında, BTC’nin 2014 sonu ve 2019 başlarında gösterdiği fiyat hareketleri benzerlikler taşıyor gibi görünüyor. Her iki dönemde de Bitcoin alçalan bir üçgen formasyonundan çıkarak, sonunda önemli bir diyagonal direnç seviyesi ile karşılaşmıştı.

telegram 12

Bitcoin, 23.300 dolar seviyesini test etmeye hazırlanıyor

Kısa vadede Rekt, BTC’nin mevcut yükseliş trendini sürdürmeden önce 23.300 dolar seviyesindeki direnci yeniden test edebileceği öngörüsünde bulunuyor.

BTC, günlük grafikte birleşik direnç alanını başarıyla yeniden test etti. Ancak, haftalık kapanıştan sonra aynı bölgede bir düşüş yaşanması muhtemel görünüyor.

Bu, sağlıklı bir teknik yeniden test kurulumu oluşturacaktır, fakat bu kez haftalık zaman diliminde gerçekleşecek.”

bitcoin analiz
kaynak: rekt/twitter

Bu yazı yazılırken, Bitcoin 24.711 dolar seviyesinde işlem görüyordu ve bu da gün içinde küçük bir artışa işaret ediyordu. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!