Bitcoin Haberleri

Balinalar ve Köpek Balıkları, 300 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin’i Kasalarına Ekledi!

Kripto para dünyasının güçlü oyuncuları, Bitcoin balinaları ve köpek balıkları, son dönemde büyük bir birikim hamlesine girişti. Santiment adlı analitik platformun sunduğu verilere göre, bu güçlü oyuncular 17 Ağustos’tan bu yana toplamda 11.600 BTC‘yi, yani yaklaşık 308 milyon dolar değerinde Bitcoin‘i cüzdanlarına ekledi.

Balinaların ve köpek balıklarının cüzdanlarında 10 ile 10.000 BTC arasında varlık bulunuyor. Bu kesim, piyasada yaşanan son dönemdeki düşüşten olumsuz etkilenmemiş gibi görünüyor, hatta düşüşü bir birikim fırsatı olarak değerlendirmiş olabilir.

bitcoin haberleri

Bu hareketlilik, dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock‘ın spot Bitcoin ETF’ini başlatmak üzere SEC’e başvuruda bulunmasının ardından ortaya çıkmış olabilir. Yatırımcılar, BlackRock‘ın bu adımı üzerine 17 Ağustos’tan itibaren BTC birikimine yöneldi.

Bitcoin’in son zamanlarda yaşadığı 3.000 dolarlık düşüş, Elon Musk’ın uzay taşımacılığı şirketi SpaceX‘in Bitcoin‘lerini sattığına dair söylentiler ve Çinli emlak devi Evergrande’nin iflas başvurusu gibi gelişmelerle ilişkilendiriliyor. Ancak, bu düşüş dalgası, balinalar için dipten BTC satın almak adına kullanılmış gibi görünüyor.

Ripple’ın XRP’si gibi bazı altcoin’ler ise bu dönemde yüzde 20 oranında değer kaybı yaşadı. Bu gibi dalgalanmaların etkisi kripto para piyasası üzerinde daima belirgin olmuştur.

ABD’nin ve dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi olan BlackRock‘ın, 16 Haziran’da spot BTC ETF’ine dair SEC’e başvurması, balinaların ve köpek balıklarının Bitcoin’e olan ilgisinin artmasına yol açtı. Öyle ki, bu başvurunun ertesi günü balinalar, 10 Temmuz‘a kadar süren bir süreçte, yaklaşık 2 milyar dolarlık BTC satın aldı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!