Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Nobel Ödüllü Paul Krugman Gelecekte Olası Stabilcoin Krizini Açıkladı!

Nobel ekonomi ödülü sahibi, ünlü ekonomist, coğrafyacı ve Amerikan Felsefe Derneği üyesi Paul Krugman, stablecoin’ler hakkındaki son görüşünü dile getirdi. Bunu resmi Twitter sayfasında yaptı.

Ücretsiz bankacılığın modern bir versiyonu

Bu nedenle Dr. Krugman , ekonomistler Gary Gorton ve Jeffrey Zang’ın “Taming Wildcat Stablecoins” başlıklı ortak bilimsel çalışmasına övgüde bulundu ve orada yazılanlarla tamamen aynı fikirde olduğunu ifade etti.

Ardından stabilcoinleri bankalarla kıyaslayarak düşüncelerine devam etti. Dr. Krugman, stablecoin’lerin ücretsiz bankacılığın sadece modern bir versiyonu olduğunu belirtti.

Nobel ödüllü, serbest bankacılık altında bankaların, genellikle metal paralarla desteklenen kendi banknotlarını çıkardıklarını açıkladı.

jdsfg3nzcp6tw6amgr1qfs9z

Yine de Dr. Krugman, bu senaryoyu stablecoin’lere benzeterek, bu sistemin bir krize maruz kaldığı gerçeğine dikkat çekti.

Efsanevi ekonomistin bu yaklaşımı, kripto topluluğunun bazı üyeleri tarafından tartışmalarla karşılandı. Yine de Paul Krugman, kripto para birimlerine her zaman şüpheyle yaklaşan kişiler arasında yer alıyor.

Bitcoin bir Ponzi şeması mı?

2018’de Bitcoin’i “kötülük” olarak adlandırdığını ve kripto para birimlerini “finansal sistemi 300 yıl geriye atarak ekonomik gerilemenin somutlaşmışı” olarak tanımladığını hatırlayın.

“Eski usül” bir ekonomist olan Dr. Krugman, daha önce kripto para piyasasını bir piramit şemasına benzetmişti. Önde gelen Amerikalı ekonomist, New York Times makalesinde kripto varlık endüstrisini “uzun süredir devam eden bir Ponzi şeması” olarak nitelendirdi.

Nobel ödüllü, Ponzi planlarının uzun yıllar çalışabilecek kapasitede olduğunu savunuyor ve kripto para birimlerinin “karmaşık teknik terminoloji ve fiat para birimlerinin kaçınılmaz çöküşüyle ​​ilgili iddialar” tarafından ayakta tutulduğunu da sözlerine ekledi.

Kripto para birimleri altına eşit olabilir

Yine de ekonomist, “bir veya iki” kripto para biriminin sonunda altınla aynı statüye ulaşabileceğini kabul ediyor. Eğer altcoinlerin yayılması bunu engellemezse.

Paul Krugman daha önce ABD hükümetinin 1930’larda altınla yaptığı gibi kripto para birimini ortadan kaldırabileceğini belirtmişti. O zaman, ABD hükümeti ABD nüfusundan altın ele geçirdi.

kaynak: u.today

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!