Bitcoin Haberleri

Bitcoin, Bu Analize Göre 12.500 Dolara Kadar Düşebilir: İşte Detaylar!

Kripto para dünyasında lider olan Bitcoin, 2023 yılında dikkat çekici bir yükseliş trendi göstermiş olsa da, son birkaç haftada yaşadığı düşüş, analistlere göre henüz son bulmuş değil. Bitcoin son olarak 25.300 dolar düzeyine gerileyerek son iki ayın en düşük seviyesine ulaştı. Fakat bazı kripto para uzmanları, bu düşüşün daha da devam edebileceğini düşünüyor.

Önde gelen kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in 2015 ve 2018-2020 yıllarında gördüğü dip seviyelere dönebileceğini ileri sürdü. Bununla birlikte, Cowen, Bitcoin’in 2019 yılındaki en yüksek fiyat olan 13-14 bin dolara düşmesinin daha mümkün olduğunu belirtti. Analisti bu tahminlerinde, Hacim Ağırlıklı Ortalama Fiyat (VWAP) ve Hacim Profili Görünür Aralığı (VPVR) metriklerine dayandırdı.

bitcoin haberleri 2

2023 yılı, BTC için oldukça parlak bir yıl olarak başladı ve değeri iki katına çıktı. Ancak bu yükseliş ivmesi son birkaç ay içinde yavaşlayarak, Ağustos ayı ortalarında Bitcoin’in 25.300 dolara kadar düşmesine neden oldu.

Bu gerileme, Twitter’daki bazı kripto para uzmanları arasında, ayı sezonunun henüz sona ermediğine dair endişelere yol açtı. Benjamin Cowen’in tahminine ek olarak, başka bir kripto analisti Jake Wujastyk, BTC’nin Kasım 2022 VWAP bandına düştüğünü, ancak hala bu seviyenin üzerinde olduğunu belirtti.

VWAP, yatırımcıların satın aldıkları varlıkların ortalama fiyatını belirleyen önemli bir gösterge. Bu, Bitcoin için olumlu bir işaret olsa da analist Wujastyk, çok güvendiği ve belirli durumlarda kullandığı bir başka gösterge olan VPVR’nin, olumsuz bir senaryoda Bitcoin’in 12.500 dolara kadar düşebileceğini işaret ettiğini söylüyor.

Bu analizler, BTC yatırımcıları ve takipçileri için önemli bir uyarı niteliğinde. Kripto para piyasasının volatilitesi düşünüldüğünde, bu tür tahminlerin ve analizlerin gelecekteki hareketleri anlamak ve uygun stratejiler geliştirmek için hayati öneme sahip olduğu söylenebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!