Altcoin Haberleri

Analist Justin Bennett’e Göre Ethereum (ETH) Bu Ay Kırılmaya Hazır!

Yakından takip edilen kripto stratejisti Justin Bennett, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’un (ETH) bu ay bir çıkışa hazır olduğuna inanıyor.

Yeni bir strateji oturumunda Bennett, Ethereum’un piyasayı yaklaşık dört aydır düşüş trendinde tutan çapraz bir dirençle karşı karşıya olduğunu söylüyor.

“Kasım zirvesinden uzanan bir trend çizgimiz var. Bu zamandan beri, Ethereum daha düşük zirveler yaptı. Geçen yılın sonundan bu yana daha yüksek bir seviyeye ulaşamadı.”

Ethereum çapraz direncine saygı duymaya devam etse de Bennett, piyasa değerine göre ikinci en büyük altcoinin 2020’ye kadar uzanan bir yükseliş çizgisi tarafından desteklendiğini söylüyor.

“İlk bakışta, bu düşük seviye Ocak ayındaki bu düşükten uzanıyor gibi görünüyor… Ancak, geri giderseniz, bu seviye aslında 2020’ye kadar uzanıyor… Bu seviye, Mart Covid satışlarından hemen önceki Şubat 2020’den yüksek- kapalı… Bir zamanlar Ağustos [2020]’de direniş olduğunu ve ardından tam burada kırılmadan [Kasım 2020] önce olduğunu görebilirsiniz.

[2020] boyunca, Ethereum için ayı piyasasının son bölümünde bu seviye dirençti. Bugüne kadar hızlı ilerleyin, son birkaç ayda, 2022’de şimdiye kadar bu seviyenin nerede destek olarak hizmet ettiğini görebilirsiniz.”

capture 5
kaynak: justin bennett/youtube

Bennett’e göre, Ethereum şimdi simetrik bir üçgen içinde işlem görüyor ve ETH modelin zirvesine yaklaşıyor. Kripto analisti, akıllı sözleşme platformunun bu ay kalıptan çıkmasını beklediğini söylüyor.

Bununla birlikte, Ethereum’un henüz net bir yön önyargısı için ipuçları sağlamadığını söylediği için kırılmanın her iki yönde de olabileceğini vurguluyor.

“Şu anda, bu hala bekleyen bir oyun çünkü şu anda piyasa hala konsolidasyona yakalanmış durumda… Bu yüzden şu ya da bu şekilde kırılmayı doğrulamak için, Ethereum’un burada bu seviyenin üzerinde yakın olduğunu görmemiz gerekiyor, bu yüzden bu trend çizgisi 2.800 dolar civarında. Veya bu alanın altında 2.500$ civarında bir günlük kapanışa bakın. 

telegram 12

Boğalar çapraz direnci kırarsa, Bennett hedefin ETH’nin 3.600 dolarlık ani direnci olduğunu söylüyor. Öte yandan, uzun vadeli desteğin kırılması, Ethereum’u muhtemelen 1.700 dolara düşürecektir.

“Temel olarak, Ethereum’un daha yüksek veya daha düşük %30’luk bir hareket için ayarlandığını söyleyebiliriz. Anahtar, bu onayı beklemektir.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!