Kripto Para Haberleri

Yeni Donanım Kripto Cüzdanı, Ledger Stax!

Apple’ın ikonik iPod’unun mucidi tarafından tasarlanan yeni bir donanım kripto cüzdanının piyasaya çıkacağı bildiriliyor.

CNBC tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre iPod’un yaratıcısı Tony Fadell, kredi kartı büyüklüğündeki cihazı 279 dolara satmaya başlamayı planlayan Fransız startup şirketi Ledger için kripto cüzdanını tasarladı.

Kripto cüzdanı iPod’u anımsatıyor

Ledger yeni ürüne Ledger Stax adını verdi ve 2023’ün başlarında gönderilmesi beklenen ön siparişleri açtı.

Fadell şöyle diyor,

“Bu bana iPod’u hatırlatıyor.”

Ürün bu hafta şirketin yıllık Ledger Op3n etkinliğinde tanıtıldı.

kripto para haberleri

Rapora göre, cihaz bir iPhone’dan 45 gram daha hafif ve bir E-mürekkep ekran kullanıyor. Tüketiciler bu cihazı Bitcoin (BTC), akıllı sözleşme platformları Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) ile değiştirilemeyen tokenler (NFT) dahil olmak üzere bir dizi farklı kripto para birimini yatırmak veya değiştirmek için kullanabilir.

Mıknatıslar, insanların bunları bir araya getirmesine izin vermek için cihazlarda bulunmaktadır, bu yüzden ürüne Stax adı verilmiştir. İnsanlar bir USB kablosuyla dizüstü bilgisayarlarına ya da Bluetooth kullanarak telefonlarına bağlayabiliyor.

Ledger, cihazlarının kripto borsası FTX’in patlaması ve dijital varlıklarını kendi kendine saklamak isteyen tüketicilerle daha popüler hale geldiğini söyledi.

Ledger’ın CEO’su Pascal Gauthier şöyle diyor,

“Celsius’tan FTX’e kadar yılın başından bu yana gördüğünüz tüm haberler, pek çok kullanıcıyı kendi kendini saklama yoluna itti.”

Ledger, dijital varlıkların daha fazla benimsenmesiyle cihazlarının daha popüler hale geleceğine inanıyor.

Ledger’ın baş deneyim sorumlusu Ian Rogers şöyle diyor,

“Güvenliğe duyulan ihtiyaç ve giderek daha fazla çevrimiçi yaşam sürdüğümüz konusunda hiçbir şüphe yok. Instagram, Nike, Starbucks, Amazon – birçok şirket dijital varlıklar için gerçek hayatta kullanım alanları buluyor. Ve bence biz de bununla birlikte büyüyeceğiz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!