Altcoin Haberleri

Büyük Borsalarda Listelenen Bu Altcoin %107 Yükseldi!

Bitcoin’in ilham kaynağı olan bir altcoin, kripto para piyasasında iki borsada bir hafta içerisinde listelendikten sonra büyük bir artış gösterdi.

Altcoin yükselişe geçti

Geçtiğimiz haftadan bu yana, Kaspa (KAS) adlı altcoin, Hotbit ve BYDFi kripto borsalarında listelenmesinin ardından fiyatında iki katından fazla bir artış gözlemleniyor.

Altcoin, listeleme haberleriyle birlikte yedi günün en düşük seviyesi olan 0,0158 $’dan %107 artarak 0,0344 $’a yükseldi. Bu yükselişle birlikte, varlık stabil hale geldi ve yazı yazılırken 0,0342 dolar seviyesinden işlem görüyor.

kaspa-altcoin

Kaspa, kendi versiyonu olan BlockDAG ile GhostDAG/PHANTOM protokolünü kullanıyor. Yüksek hızlı zincirlerin çoğunun maruz kaldığı güvenlik ve merkezi olmayan yönetim kaybı sorunlarına rağmen, yüksek blok oluşturma ve işlem hızı sunmayı hedefliyor.

Projeye göre, madencilerin kendi başlarına çalışmayı tercih etmeleri halinde, solo madencilere veya madencilik havuzlarına güvenmek zorunda kalmadan gelişim sağlayabilecekleri şekilde tasarlanmıştır.

“Kaspa, merkezi olmayan bir şekilde çalışmaya devam ederken, madencilik yapılabilir kripto para en hızlı işleyen kanıttır. BlockDAG mimarisi yüksek blok oranlarına sahiptir ve madenciliğin daha dağıtık olmasına izin verir, bu da daha düşük hash oranlarında etkili solo madenciliği mümkün kılar.

Solo madencilik, bireysel madencilerin birbirleriyle yarışarak bulmacayı çözmeye çalıştığı bir süreçtir. Ancak ağın artan zorluğuyla birlikte, bulmacayı başarıyla çözme olasılığı azalmaktadır.”

Kaspa son zamanlarda projenin teknik incelemesinin güncellenmiş bir versiyonunu yayınladı. Bu inceleme, projenin algoritmasının temel prensiplerini daha detaylı bir şekilde açıklamaktadır. Ayrıca, yakın gelecekte birkaç yeni donanım cüzdanının geliştirilme aşamasında olduğu da duyurulmuştur. Böylece Kaspa, projesinin teknik yönlerini geliştirerek ve kullanıcıların daha iyi bir deneyim yaşamalarını sağlamak için çalışmalarına devam etmektedir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!