Ethereum Haberleri

100 Milyonun Üzerinde Dolu Ethereum Cüzdanı: ETH Kullanıcılarındaki Tarihi Artış!

Ethereum (ETH) cüzdanlarında yeni bir rekor kırıldı. Glassnode‘un son analizine göre, içerisinde en az 1 wei (Ethereum’un miyarda biri) bulunduran cüzdan sayısı, 104.076.868 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, 2021 yılından bu yana iki katlık bir artışı ifade ediyor.

Wei, Ethereum blok zincirinde kullanılan en küçük ölçü birimidir, ve bu anlamda çok düşük değere sahip olmasına rağmen, cüzdanlarda bu kadar yaygın bir şekilde bulunuyor olması, Ethereum ağının kullanımındaki büyüme ve yaygınlaşmayı işaret ediyor.

Temmuz ayında, içerisinde en az 1 satoshi bulunan cüzdan adreslerinin sayısının da 48 milyona ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı bildirildi.

ETH‘Nİn fiyatı son dönemlerde 1.800 dolar bandında istikrar sağlarken, bu durum, bakiye taşıyan ETH cüzdanlarının sayısının son birkaç ayda hızlı bir artış göstermesine ve 100 milyon adreslik önemli bir dönüm noktasını aşmasına neden oldu.

glassnode
kaynak: glassnode

2019 yılında sadece 20 milyon olan bakiyeli Ethereum cüzdan sayısı, Ethereum’un 2021 yılının başında 4.900 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlediği dönemde 50 milyona ulaşmıştı.

Glassnode, ayrıca 7 ile 10 yıl arasında bir süredir hareket ettirilmemiş olan Ethereum miktarının 4,7 milyona ulaştığını da açıkladı. Bu, dolaşımdaki toplam 120 milyon ETH’nin oldukça küçük bir yüzdesini temsil etse de, uzun vadeli yatırımcıların güvenini yansıtıyor olabilir.

Bu hafta başında Glassnode tarafından yayınlanan başka bir raporda, 2017 yılından bu yana hareket ettirilmeyen Bitcoin (BTC) miktarının 5,67 milyon olduğu bildirildi. Bu miktar, dolaşımdaki toplam 19,45 milyon BTC’nin %30’unu oluşturuyor ve bu da bir rekor anlamına geliyor. Bu, kripto para piyasasının sadece günlük işlem hacmine odaklanmamanın, aynı zamanda uzun vadeli yatırımcı davranışlarını da göz önünde bulundurmanın önemini vurguluyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!