Bitcoin HaberleriEthereum Haberleri

Chris Burniske’den Kripto Uyarısı: Bitcoin ve Ethereum için Dip Alarmı

Önde gelen bir dijital varlık uzmanı, piyasada lider konumda olan kripto paraların değerlerindeki en düşük noktanın belki de oluştuğunu düşünüyor.

Placeholder Capital’in kurucu ortağı Chris Burniske, şu anki mali çeyrek döneminin kripto değerlerinde belirgin bir dönüm noktası olabileceğini ve bir boğa piyasasının kapıda olduğunu ifade ediyor.

“Panik havası hakim olsa da, fiyat ve süre açısından dip seviyeye çok yaklaşmış olabiliriz. Elbette, BTC’nin değeri 20.000 $’a, ETH’nin değeri ise 1.000 $’a gerileyebilir. Ancak birçok kripto varlık (SOL dışında) yeni düşük değerlere erişebilir. Fakat 2023’ün son çeyreği ve 2024’ün ilk çeyreğine geldiğimizde, şu anın kripto piyasasında alım yapmak için doğru bir zaman olduğunu göreceğiz.”

Uzman, bazı kripto varlıklarının lineer grafiklerinin, piyasanın en düşük seviyesine yaklaştığını işaret ettiğini belirtiyor.

Lineer grafikler, bir varlığın kesin fiyat değişikliğini yansıtırken, logaritmik grafikler yüzdelik bazda artış ya da azalışı gösterir.

“Karmaşıklığı en aza indirmek adına, uzun vadeli lineer grafiklere odaklanacağım. Bu grafiklerle hem zirve değerleri hem de minimum değer aralıklarını tespit etmek oldukça kolay. Sonrası tamamen sizin yatırım stratejinize kalmış; sabır ve azim, dipten alım yapanların ortak nitelikleridir.”

eth 1
kaynak: chris burniske/x

Ethereum (ETH) grafiğini inceleyen uzman, büyük bir düşüşün ardından ETH’nin hem 200 haftalık basit hareketli ortalamayı (SMA) hem de 200 haftalık üssel hareketli ortalamayı (EMA) destek seviyesi olarak tekrar test ettiğini belirtiyor. Bu göstergeler, yatırımcılar tarafından piyasa trendlerini saptamak için sıklıkla kullanılır.

Şu anda ETH, son 24 saatte %0,7 değer kazanarak 1.649 dolardan işlem görmekte.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!