Bitcoin HaberleriEthereum Haberleri

Kripto Analisti Mart 2023 Ethereum Tahminini Açıkladı!

Yakından takip edilen kripto analisti ve InvestAnswers YouTube kanalının sunucusu, 2023 yılında hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) için tahminlerde bulundu.

Yeni bir video güncellemesinde analist, Bitcoin’in yılın ikinci yarısında bir sonraki boğa koşusunu ateşleyeceğine inandığını söyledi.

“2023’ün sonlarında ya da 2023 yazından bir süre sonra, Bitcoin boğa koşusu yeniden başlayabilir. Bunun garantisi yok ama bildiğim her şeye baktığımda çok ama çok kötü bir yıl geçirdik. Bitcoin çok değer kaybetti. Sonsuza kadar düşüşte kalmayacak. Büyük bir birikim altında. Borsalarda arz azalıyor. Bakabileceğiniz her bir teknik gösterge bunun bir dip olduğunu söylüyor. Ve insanlar artık eğitimli. Yarılanmanın ne anlama geldiğini biliyorlar ve bunu önden yönetmeyi biliyorlar. Bu yüzden 2023’ün sonlarında bir Bitcoin boğa koşusu olacağına inanıyorum.”

ethereum/bitcoin haberleri

Ethereum bir sonra ki boğa koşusunda büyüyecek

Ethereum’a bakıldığında analist, Mart ayında hisse kilidinin açılmasının, kurumlar da dahil olmak üzere daha fazla kuruluşu ETH’lerini kilitlemeye teşvik edebileceğini ve bunun da önde gelen akıllı sözleşme platformu üzerinde alım baskısı yaratabileceğini söyledi.

“Mart 2023’te gerçekleşecek bazı şeyler var. Ethereum’larını stake edenler, zinciri güvence altına almak için ETH’lerini taahhüt ettikleri için şu anda yıllık yaklaşık %5 faiz alıyorlar.

Para çekme işlemleri henüz etkinleştirilmedi ancak Mart 2023’te etkinleştirilecekler. Beacon zincirinden para çekme işlemlerinin etkinleştirilmesi… stake edenlere, stake etme konusunda daha fazla güven verebilir. Şu anda toplam arzın yaklaşık %13’ünün stake edildiğini düşünüyorum. Bu arada ETH’lerini geri almak için altı ila dokuz ay veya daha uzun süredir bekleyenler satış yapacak ve bu da biraz satış baskısına neden olacak.

Ama aynı zamanda satış baskısı gerçekleştikten sonra ETH’lerini stake etmek için bu %5’in bir kısmını almak isteyen kurumlardan bile çok daha fazla stake getireceğini düşünüyorum ki bu da bir sonraki boğa koşusunda büyüyen bir varlık olacaktır.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!