Bitcoin Haberleri

Zengin Baba Yoksul Baba Yazarı, Bitcoin’e (BTC) Bağlı Kaldığını Söyledi

Kişisel finans konusunda en çok satan kitap olan “Rich Dad Poor Dad”ın yazarı Robert Kiyosaki, finansal durumun kötüleşmesi karşısında Bitcoin (BTC) ve değerli metalleri tercih ettiğini belirtiyor.

Bitcoin hâlâ daha iyi

Kiyosaki, 2,4 milyon Twitter takipçisine, Amerika’nın artan ulusal borç ve finansal eşitsizlik nedeniyle “kederli” bir durumda olduğunu ifade ediyor.

ABD ekonomisine dair görüşleri ışığında, Bitcoin, gümüş ve altın gibi “gerçek varlıklar”ın yatırımını sürdüreceğini belirtiyor.

“Borsa NEDEN yükseliyor? Çünkü ‘borç tavanı’ ortadan kaldırıldı. Bu, ulusal borcun borsa ile birlikte yükseldiği anlamına geliyor. Amerika fakirleşirken zenginler daha da zenginleşiyor. Üzgünüm. Gerçek paraya ve gerçek varlıklara bağlı kalın: altın, gümüş, BTC.”

bitcoin haberleri
bitcoin haberleri

Bu açıklama, Kiyosaki’nin önceden yaptığı, ana kripto varlığa yatırım yapma konusundaki görüşlerini tekrarlıyor.

Haziran ayında, bir dizi bölgesel banka ve ipotek şirketinin çökme tehlikesi olduğunu belirtti. Ayrıca, 2008’deki konut piyasası çöküşünden daha kötü olacağını düşündüğü bir emlak krizi tahmininde bulundu.

Kiyosaki, Amerikalıların değerli metaller ve BTC biriktirerek finansal felaketten korunmaları gerektiğini vurguladı.

En çok satan yazar, yakın zamanda Bitcoin’in 2024’te altı haneli bir değere ulaşacağını öngördü. Yeni bir BRICS para biriminin piyasaya sürülmesi sonucunda ABD dolarının zayıflayacağını ve bu durumun Bitcoin’in yükselişini tetikleyeceğini belirtiyor.

Kiyosaki’ye göre, Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’dan oluşan ekonomik blok, ABD dolarına karşı rekabet edebilmek için yeni bir altın destekli para birimi çıkaracaklarını planlıyor.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!