Bitcoin HaberleriKripto Borsa Haberleri

Bitmex CEO’su, 2022 Bitmeden Önce 5 Ülkenin BTC’yi Yasal Olarak Kabul Edeceğini Söyledi!

Bitmex borsası CEO’su Alex Hoeptner, Bitcoin’in (BTC) sıkı bir hayranı gibi görünüyor. Bu sinerji üzerine Hoeptner, beşten fazla gelişmekte olan ülkenin 2022 sona ermeden BTC’yi yasal bir ihale olarak kabul edeceğine dair tahminini paylaştı.

Benim tahminim, önümüzdeki yılın sonuna kadar bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden en az beş ülkeye sahip olacağız. Hepsi gelişmekte olan ülkeler olacak. İşte bu yüzden gelişmekte olan ülkelerin 2022’de kriptoya atlayacağını düşünüyorum.

Bitmex CEO’su: Bitcoin benimsemesi artacak!

Dahası Hoeptner, az gelişmiş ülkelerde Bitcoin’in benimsenmesini hızla etkileyebileceğini düşündüğü üç ana olası faktöre dayanarak tahminde bulundu. Bahsetmek gerekirse, havalelerin, enflasyonun ve siyasetin gelecek yıl BTC’yi benimsemeye itecek kilit faktörler olduğunu vurguladı.

bitmex

Faktörleri daha da genişleten Hoeptner, El Salvador’un GSYİH havalesine ve Western Union’ın ev transferindeki %10’luk ücretlerin gönderenleri nasıl kandırdığına vurgu yaparak dikkat çekti .

Aynı nefeste, bu yıl IMF’nin gelişmiş ülkeler için %2,4 ve gelişmekte olan ülkeler için %5,4 enflasyonunu da ele aldı. Bununla birlikte, bunun bir enflasyon krizi olduğunda insanları fiat para birimlerine başka alternatifler seçmeye zorladığını kaydetti. Hoeptner bu görüşünü bir referansla destekledi. “Türkiye’de enflasyon bu yıl %15’in üzerine çıkarken, kripto benimsemesi arttı.”

Son olarak Hoeptner, anlayışlı politikacıların El Salvador’un Bitcoin hareketinden daha fazla yararlanacağı fikrini vurguladı . Bunu yapmak, onları daha büyük bir fayda ve bileşenleri için Bitcoin’i benimsemeye zorlayacaktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!