Bitcoin Haberleri

28 Kasım: Bitcoin İçin Neden Bu Tarih Önemli?

Bitcoin‘de blok ödül yarılanmalarının ve bu yarılanmaların piyasa hareketleri üzerindeki potansiyel etkilerinin üzerine kurulu çok sayıda hipotez var. Ancak 28 Kasım’ın neden kritik bir tarih olduğuna yönelik yeni bir bakış açısı ortaya konuldu.

Ünlü kripto uzmanı CryptoCon, 8 Eylül’de Bitcoin’in blok ödül yarılanma olaylarının piyasa hareketleri üzerinde nasıl bir etki bıraktığına dair farklı bir teori sundu. Bu teoriye göre, 2010’dan bu yana Bitcoin‘in fiyat hareketleri, CryptoCon‘un bu modeline mükemmel bir şekilde uyuyor.

2012’nin Kasım ve 2016’nın Temmuz aylarında gerçekleşen yarılanma olayları, CryptoCon’un bu teorisinin temelini oluşturuyor.

bitcoin haberleri

Bu teorinin detaylarını incelediğimizde:

CryptoCon, Bitcoin’in piyasa döngüsünü dört evreye ayırıyor: birikim, adil değer, boğa piyasası ve ayı piyasası. Bu model, Bitcoin‘in her 28 Kasım’dan yaklaşık 21 gün önce ya da sonra dip seviyeye ulaştığını gösteriyor. Aynı model, gelecekteki piyasa hareketlerini öngörmek için de kullanılabilir.

Örneğin; CryptoCon’a göre Bitcoin, 2024’ün Temmuz ayından 21 gün önce ya da sonra en yüksek seviyesine ulaşacak ve 2025’in Kasım ayından 21 gün önce ya da sonra en yüksek seviyede olacak.

Ancak tüm uzmanlar CryptoCon ile aynı fikirde değil. Pledditor gibi bazı analistler, Bitcoin’in dört yıllık piyasa döngülerinin blok yarılanmalarıyla ilgisi olmadığını savunuyor. Bunun yerine, bu döngülerin küresel M2 para arzıyla daha yakından ilgili olduğunu belirtiyor.

Bitcoin’in Güncel Fiyatı Nedir?

CoinGecko’ya göre Bitcoin, son 24 saatte %0,8 artışla 26.000 dolar civarında işlem görüyor. Özellikle son haftalarda yaşanan büyük fiyat hareketlerinden sonra Bitcoin, 26 bin dolarlık bölgede istikrarını sürdürüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!