Bitcoin Haberleri

McGlone, Yatırımcıların Bitcoin’e Bakış Açısının Değiştiğini Söyledi!

Bloomberg Intelligence deneyimli makro stratejisti Mike McGlone, son dönemde yaşanan ABD banka iflasları sebebiyle yatırımcıların Bitcoin’e (BTC) olan bakış açısının değiştiğini belirtiyor.

Scott Melker ile yapılan son canlı yayında McGlone artan sayıda yatırımcının, geleneksel mali sistem dışında değerli bir alternatif varlık olarak Bitcoin’i tercih etmeye başlayacağını ifade ediyor.

“Şimdi, ortalama duyarlı yatırımcınızın Bitcoin ve düşüşleri satın almak isteyeceğini ve rallilerde hafifleyebileceklerini tamamen tahmin ediyorum. Bu gerçekten değişti. Kriz nedeniyle bu piyasada temel bir paradigma değişimi yaşanıyor.”

bitcoin haberleri

Likiditenin kısıtlanmasıyla Bitcoin ön plana çıkacak

McGlone’un görüşüne göre, enflasyon kaygıları ve muhtemel bir durgunluk nedeniyle likiditenin kısıtlanmasıyla birlikte Bitcoin, tahviller ve altın daha popüler varlık türleri olarak öne çıkacak.

“Çok hızlı ve çok fazla ‘yeniden likidite’ sağladıklarında hayatımız boyunca yankılanacak olan enflasyon dersleri nedeniyle geçmişte yaşadığımız gibi yeniden likidite sağlamayacağız. Bana göre dünya şu anda bu yöne gidiyor. İşte bu yüzden ABD hisse senetleri gibi buna bağlı olan şeyler için farklı bir ortam söz konusu. Bu bitti.

Ve bu bir durgunluk. Yani bu durgunluğu atlatmak zorundayız. Eğer atlatamazsak. Bu bir şok olur. Daha iki hafta öncesine kadar getiri eğrisindeki olasılık en yüksek seviyedeydi. Bunun azaldığını söyleyemezsiniz. Dolayısıyla hisse senedi gibi riskli varlıklar hakkında düşünmek için bu durgunluğu atlatmamız gerekiyor. Ama altın, tahvil ve Bitcoin’in ne yaptığına bakın. Bana göre bunlar, resesyona girerken insanların düşüşlerde satın almak isteyeceği şeylerden bazıları olacak.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!