Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

ABD Başkanı Biden, Kripto Para Birimlerinin Yasadışı Kullanımı Dahil Siber Suçlarla Mücadele İçin 30 Ülkeden Oluşan Bir Koalisyon Kuruyor!

Başkan Joe Biden, Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto para birimlerinin kötü niyetli kullanımı da dahil olmak üzere dijital suçlarla mücadele etmek için bir uluslar birliği oluşturduğunu söyledi.

Kripto para düzenlemesi

Beyaz Saray tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre Biden, ABD’nin Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) ve Yedi Grup (G7) ülkelerinden müttefikler de dahil olmak üzere 30 diğer ülke ile teknolojideki kötü aktörlere karşı koymak için güçlerini birleştireceğini söyledi ve dijital varlık alanları.

“Bu ay Amerika Birleşik Devletleri, siber suçlarla mücadelede işbirliğimizi hızlandırmak, kanun uygulayıcı işbirliğini geliştirmek, kripto para biriminin yasadışı kullanımını engellemek ve bu meseleleri diplomatik olarak ele almak için 30 ülkeyi bir araya getirecek.

Güvenilir 5G teknolojisini savunmak ve buna yatırım yapmak ve tedarik zincirlerimizi daha iyi güvenceye almak için bir uluslar koalisyonu kuruyoruz.

Kuantum bilgi işlem ve yapay zeka gibi yeni ortaya çıkan teknolojilerin hem risklerini hem de fırsatlarını yönetmek de dahil olmak üzere, kötü niyetli siber faaliyetleri bozmak için yeteneklerimizin tüm gücünü ortaya koyuyoruz.”

kripto para

Başkan ayrıca tüm Amerikalıları ve ABD şirketlerini çevrimiçi suçların kurbanı olmaktan kaçınmak için gerekli adımları atmaya çağırıyor.

“Federal hükümetin bu çabalarda her Amerikalı ve her Amerikan şirketinin ortaklığına ihtiyacı var.

Örneğin, verilerimizi şifreleyerek ve çok faktörlü kimlik doğrulamayı kullanarak dijital kapılarımızı kilitlemeli ve tüketicilerin satın aldıkları teknolojilerdeki riskleri anlamalarını sağlayarak teknolojiyi tasarım yoluyla güvenli bir şekilde oluşturmalıyız.”

Duyuru, Beyaz Saray’ın kritik ABD altyapısını siber saldırılara karşı korumak için Mayıs ayında bir icra emri ve Temmuz ayında bir muhtıra yayınlamasının hemen ardından geldi.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!