Bitcoin Haberleri

Mike McGlone, Bitcoin’in Toparlanmasının Kolay Olmayacağını Söyledi!

Bloomberg Intelligence kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in (BTC) toparlanma yolunun büyük zorluklarla birlikte geldiğini söyledi.

McGlone, Twitter takipçilerine Bitcoin’in 2018’dekine benzer bir dip oluşturuyor olabileceğini söyledi. Ancak makroekonomik koşulların artık o zamankinden daha az elverişli olduğu konusunda uyardı.

Bitcoin’in 2022’nin en düşük seviyesine kadar olan yaklaşık %80’lik düşüşü 2018’deki dip seviyeyle eşleşiyor ancak aradaki en önemli fark küresel likiditenin daralıyor olması. Fed ve tarihteki en fazla sayıda merkez bankası hala sıkılaştırma yaparken, yarıştaki en hızlı at olarak anılan varlık için bir çukur ve toparlanmanın bu kadar kolay olması pek olası değil.”

bitcoin haberleri

Bitcoin faiz artışlarına karşı güç gösterecek!

McGlone, Fed’in Haziran ayına kadar şahin tutumunu sürdüreceğini ve bunun Bitcoin gibi riskli varlıklar üzerinde aşağı yönlü baskı yaratacağını ancak BTC’nin faiz artışlarına karşı güç gösterebileceğini söyledi.

“Grafiğimiz 2018-2019’a benzer bir BTC adası dibi potansiyelini gösteriyor ancak tüm risk varlıkları için birincil rüzgar yükselen oranlar olmaya devam ediyor. Kripto 2022’de ilk kez 20.000 dolara düştüğünde, bir yıllık fed fonlarının geleceğinin 17 Ocak’ta yaklaşık %4,25’e kıyasla %3,5’e daha yakın olması; Bitcoin’in faiz artışlarına karşı farklı gücünü gösterebilir.

2019’da kripto 5.000 dolar civarında bir taban oluşturduğunda Fed gevşiyordu. Haziran ayına kadar beklenen 60 baz puanlık bir artış daha BTC’nin direncini oluşturuyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!