Bitcoin Haberleri

Bitcoin Analizinde Sinyal Veren İndikatör: Büyük Kırılım Yaklaşıyor mu?

Son 24 saat içinde kripto para piyasası, neredeyse yatay bir seyir izledi. Lider kripto para Bitcoin, dar bir aralıkta işlem görürken, bazı teknik göstergeler yakında bu durumun değişebileceğine işaret ediyor. Bu sessiz dönem, altcoin’lerde de kendini gösteriyor, ancak Hedera (HBAR) gibi bazı istisnalar bulunuyor.

Bitcoin için Beklenmedik Bir Yükseliş Mümkün mü?

Dünya’nın en büyük kripto parası Bitcoin (BTC), son günlerde 29.000 doların altına düşse de, sonrasında 1.500 dolarlık bir yükselişle 30.000 doların üzerine tırmanmayı başardı. Ancak, bu yükseliş ne yazık ki kısa sürdü ve Bitcoin fiyatı, yeniden 29.000 dolar ile 29.500 dolar arasındaki bölgeye geri çekildi.

Son zamanlarda açıklanan ABD TÜFE verilerinin de Bitcoin fiyatında belirgin bir etkisi olmadı. Glassnode gibi kripto para analiz platformları, Bitcoin’deki bu sessiz dönemin yakında sona erebileceğini belirtiyor. Bunun temel nedeni, “Üst ve Alt Bollinger Bantları arasındaki farkın” yalnızca %2,9 olması. Bu durum genellikle kısa bir süre içinde fiyat dalgalanmalarının artmasına yol açabilir.

bitcoin haberleri

HBAR, Piyasada Öne Çıkıyor

Kripto paralar, yüksek fiyat dalgalanmaları nedeniyle riskli yatırım araçları olarak bilinir. Ancak son dönemde, Bitcoin ve diğer altcoin’lerin çoğu, neredeyse hiç hareket etmedi. Son 24 saatte, ETH, BNB, XRP, DOGE, ADA, SOL, TRX, MATIC, DOT, SHIB, LTC ve TONCOIN gibi önemli altcoin’lerde sadece küçük çaplı yükselişler ve düşüşler yaşandı.

Piyasa değeri açısından ilk 50 altcoin arasında en iyi performansı gösteren varlık, son 24 saatte %18,4’lük bir değer artışıyla Hedera (HBAR) oldu. Bu yükselişle birlikte HBAR, 0,0672 dolar seviyesine ulaştı.

Frax Share, Pepe, Render ve Apecoin gibi diğer kripto paralar da %6’ya varan yükselişler kaydetti. Ancak genel olarak kripto para piyasasının toplam değeri, 1,17 trilyon dolar seviyesinde sabit kaldı.

Özetle, piyasa genelinde yatay bir trend hüküm sürerken, HBAR gibi bazı altcoin’ler dikkat çekici bir performans sergiliyor. Teknik göstergeler, Bitcoin’in yakında yeni bir hareketlilik dönemine girebileceğini işaret ediyor, ancak bu yükselişin ne zaman ve ne ölçüde gerçekleşeceği henüz belirsiz.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!