Altcoin Haberleri

XRP İçin ETF Lansmanı Gerçekleşebilir mi? Kripto Para Uzmanı Işığında Şaşırtıcı Açıklama!

Kripto para dünyasının büyüleyici gelişmeleri arasında, XRP için bir ETF (Borsada İşlem Gören Fon) ürününün olası lansmanı büyük bir merak konusu. Ancak, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) mevcut duruşu ve alanında uzman isimlerden biri olan Bloomberg’in Kıdemli ETF Uzmanı James Seyffart’ın yorumları bu olasılığı düşürüyor gibi görünüyor.

SEC, vadeli Bitcoin ETF ürünlerine yıllar önce onay vermesine rağmen, spot Bitcoin ETF’leri için aynı hevesi göstermiyor. Bu durum, kripto para topluluğunda, özellikle de spot Bitcoin ETF’lerinin Bitcoin’i meşrulaştırabilecek olması nedeniyle endişe ve ilgi uyandırıyor.

xrp haberleri

Kripto para sektöründe Bitcoin ve Ethereum ETF’lerine yönelik söylentilerin yanı sıra, XRP ETF’lerine olan ilgi de artıyor. Bu ilginin arkasında, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e yatırım yaparken karşılaştığı saklama süreci sorunlarının ETF’ler aracılığıyla ortadan kaldırılacak olması yatıyor.

Bitcoin ETF’lerine olan bu büyük ilginin arka planında dünya’nın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’ın spot Bitcoin ETF başvurusu da yer alıyor. BlackRock’ın 576 başvurusundan 575’inin onaylanmış olması, toplulukta büyük bir heyecan yaratıyor.

Ancak XRP için durum biraz daha karmaşık. James Seyffart’ın yaptığı açıklamalara göre, SEC’in XRP ETF’ini onaylama olasılığı düşük. Bu görüş, Ripple ile SEC arasında devam eden davada kısmi bir zafer kazanan Ripple’ın ardından geldi.

Yargıç Analisa Torres’in XRP’nin ikincil piyasalardaki satışlarının yatırım sözleşmesi teklifi olmadığına hükmettiği dava sonrası, birçok ABD merkezli kripto para borsası, Coinbase, Kraken, Gemini ve CryptoCom gibi, XRP’yi yeniden listelemeye başladı. Bu gelişme, XRP ETF’leri tartışmasını da beraberinde getirdi.

Ancak Seyffart, SEC’in mevcut yönetiminin ve bu tür bir ürün için somut bir talep eksikliği nedeniyle, XRP ETF’leri için şu anki durumun pek elverişli olmadığını ifade etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!