Altcoin Analizleri

XRP Fiyat Tahmini: XRP Fiyatı SEC’in Ripple’a Karşı İtirazda Bulunmasının Ardından Düşüşe Geçti – Neler Oluyor?

Son günlerde XRP kripto parası fiyatında %3’ten fazla bir düşüş yaşandı ve değeri 0.6324 dolar seviyelerine geriledi. Bu düşüş, Amerika Birleşik Devletleri’nin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple’a karşı Temmuz ayında alınan kararın ardından yapılan itirazla ilişkilendiriliyor.

Son bir hafta içerisinde %5, iki haftada ise %11 oranında değer kaybı yaşayan XRP, bu aya kadar yüzde 33’lük bir artış ve yılın başından beri %85’lik bir değerlenme kaydetmişti. Ripple lehine verilen kararın olumlu etkisi, bu değer artışının arkasında yatıyor.

SEC’nin Ripple’a Karşı İtiraz Sonrası XRP Değeri Düşüyor – Neler Olacak?

XRP’nin değeri, son dönemde istikrarlı bir yükseliş kaydetmekteydi. Ancak göreceli güç endeksi (RGE) neredeyse 70 seviyesine ulaştıktan sonra 50’nin altına inmeye başladı. 30 günlük hareketli ortalaması ise kısa bir süre önce ulaştığı dip seviyenin üzerine çıkmakta güçlük yaşıyor.

xrp 1
kaynak: tradingview

XRP’nin fiyat hareketini öngörmek zor, zira SEC’nin itiraz başvurusu ve “önemli görüş ayrılıkları” bulunan sorunlar üzerinde durması, piyasada belirsizlik yaratıyor.

Bu itirazın kabul edilip edilmeyeceği belirsizliğini korurken, bazı uzmanlar XRP’nin menkul kıymet olarak kabul edilmeyeceği görüşünde. Bu durum, XRP’nin yeniden listelenme tehdidi ile karşılaşmadığı anlamına gelmekte ve ABD’deki borsalarda işlem görmeye devam edebileceği şeklinde yorumlanıyor.

XRP’nin bu belirsiz dönemin ardından toparlanması ve Ripple’ın devam eden genişlemeleriyle orta ve uzun vadede değer kazanması bekleniyor.

Ripple şirketi, son dönemde Palau Cumhuriyeti ile bir ortaklık imzalayarak XRPLedger üzerinde stablecoin denemesi yapma kararı aldı ve Rocky Mountain Enstitüsü ile karbon kredi piyasaları için bir veri platformu oluşturma projesi başlattı.

Bu tür gelişmeler, XRP’nin yakın gelecekte yeni zirvelere ulaşmasına olanak tanıyabilir, yılın ikinci yarısında 0.80 dolar seviyesine ulaşması potansiyel olarak mümkün.

XRP ve Ethereum Tabanlı Yeni Başlangıç XRP20

Önümüzdeki dönemde XRP’nin büyümesi kademeli olması bekleniyor. Bu durum, yatırımcıların daha hızlı değer kazanan yeni altcoinlere yönelmesine neden olabilir. Şu anda en dikkat çeken ön satış tokenlarından biri XRP20. Bu yeni ERC-20 tokenı, ön satışı yeni başlamış olup 1.8 milyon dolar topladı.

telegram 12

XRP20, orijinal XRP’nin 2014 yılında ulaştığı fiyat olan 0.000092 dolar seviyesinden satışa sunulacak. Toplam maksimum arzı 100 milyar olarak belirlenen XRP20’nin %40’ı ön satışa sunulurken, diğer %40’ı staking ödülleri için ayrılacak.

XRP20, XRP’den farklı olarak, sahiplerine staking yaparak pasif gelir kazandırmayı vaat ediyor.

Toplam arzın %10’unun zaman içinde yakılması planlanan XRP20, fiyatını destekleyecek bu özelliği ile daha da yükselme potansiyeline sahip.

Yeni yatırımcılar, XRP20’nin resmi web sitesine giderek kripto paranın ön satışına katılabilir ve bu yolla önemli bir yatırım fırsatından faydalanabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!