ALTCOİN

Bu Hafta Hangi Kripto Paralar Takibe Alınmalı?

Bu hafta takip etmeniz gereken kripto paralar konusuna odaklanıyoruz. Bitcoin hala Binance Coin, Cardano, Litecoin ve Chainlink’in altında öngörülebilir bir aralıkta sıkışmış bir halde. Chainlink, içlerinde daha fazla artış gösteren yükseliş modelleri oluşturdu. Geçen hafta, birkaç trader bir pump hareketi bekledikleri için Elon Musk’ın Saturday Night Live programı öncesi Dogecoin (DOGE) satın aldı. Bununla birlikte, Musk’ın monolog sırasında Dogecoin’den bahsetmesi, ralli bekleyen traderların beklentilerinin neticesiz kalmasına neden oldu. Profesyonel traderlar, bir kırılma bekleyen acemi traderlar üzerindeki pozisyonlarını terk etmiş olabilirler.

foto 1
Bu Hafta Hangi Kripto Paralar Takibe Alınmalı? 1

Dogecoin bugün gün içi 0,41 dolara düştü ve önceki günün kapanışına göre %34’ün üzerinde değer kaybetti. O zamandan beri, kripto para toparlanmaya çalışıyor ve 0,54 dolara yükseldi. Dogecoin fiyatındaki keskin düşüş, herhangi bir temel sebep olmaksızın hype’ı satın almanın bir fiyat artışına neden olabileceğini gösteriyor. Öte yandan, Ethereum (ETH) yukarı hareketini daha da uzatarak 4.000 doların biraz altına düştü. Bitcoin (BTC) ise her küçük rallide güçlü bir satışa işaret ederek 60.000 doların altında kaldı. Bitcoin’de birkaç günlük fiyat aralığına bağlı hareket, yükseliş trendinin bir sonraki ayağına zemin hazırlayabileceği için olumlu bir işaret. Altcoin fiyat hareketini yöneten Ethereum ile birlikte, kısa vadede daha iyi performans gösterebilecek ilk 5 kripto para birimine bakalım.

BTC/USDT

Bitcoin, 8 Mayıs’ta düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı. Ancak boğalar engeli 58.966,53 dolar seviyesini aşmakta zorlanıyor. Olumsuz taraftaki anlık destek hareketli ortalamalarda yer alıyor. Fiyat, 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (56.387 dolar) üzerine çıkarsa, boğalar fiyatı 58.966,53 doların üzerine çıkarmak için bir girişim daha yapacak.

foto 2
Bu Hafta Hangi Kripto Paralar Takibe Alınmalı? 2

Başarılı olurlarsa, BTC/USDT kuru yükselen kanalın direnç çizgisine doğru yolculuğuna 67.000 dolar seviyesine doğru başlayabilir. Fiyat, önceki iki olayda direnç çizgisinden düştü. Bu nedenle ayılar bu seviyeyi tekrar savunmaya çalışacaklar. Alıcılar fiyatı kanalın üzerine çıkardıktan sonra ivme artacak. Bununla birlikte, düz hareketli ortalamalar ve orta noktaya yakın göreceli güç endeksi, yükseliş momentumunun eksikliğini gösteriyor. Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse, parite 52.323,21 dolara düşebilir. Bu seviyedeki güçlü bir toparlanma, daha düşük seviyelerden satın almayı önerecek ve bu durum birkaç gün için 52.323,21 dolar ile 58.966.53 dolar arasında bir fiyat aralığına bağlı eylemle sonuçlanacak. Öte yandan, 52.323.21 doların altında bir kırılma, yükselen kanalın destek hattına ve ardından alıcıların düşüşü durdurmak için devreye girebilecekleri 46.985 dolara düşme kapılarını açabilir.

foto 3
Bu Hafta Hangi Kripto Paralar Takibe Alınmalı? 3

4 saatlik grafik, ayıların 58.966,53 dolarlık genel direnci savunduğunu gösteriyor. Fiyatı 50 basit hareketli ortalamanın altına çekebilirlerse, parite 55.000 dolara ve ardından 52.323,21 dolara düşebilir. Sabit hareketli ortalamalar ve orta noktaya yakın RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, fiyat mevcut seviyeden geri dönerse ve 58.966.53 doların üzerine çıkarsa, parite ivme kazanabilir ve 65.012.18 dolarda ana hedefe doğru yükselebilir.

BNB/USDT

Binance Coin (BNB) güçlü bir yükseliş trendinde yer alıyor. Hareketli ortalamalar, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. RSI’daki olumsuz sapma odaklı bir uyarı işareti yanıp sönüyor olsa da, fiyat geri çekilip zayıflık gösterene kadar kurulum devreye girmeyecek.

foto 4
Bu Hafta Hangi Kripto Paralar Takibe Alınmalı? 4

Boğalar fiyatı 680 doların üzerine çıkarırsa, BNB/USDT kuru 808.57 dolara ulaşabilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayabilir. Bu olumlu görüş, parite düşerse ve 20 günlük EMA’nın (592 dolar) altına inerse geçersiz hale gelecek. Bu durum gerçekleşirse, kısa vadeli pozisyon alan traderlar pozisyonlarını terk edebilir ve bu durum 50 günlük SMA’da (466 dolar) düşüşe neden olabilir. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir destek. Çünkü fiyat 13 Aralık 2020’den bu yana 50 günlük SMA’nın altında kapanmadı. 428 doların altındaki bir kırılma, bir zirvenin yerinde olduğuna işaret edebilir.

foto 5
Bu Hafta Hangi Kripto Paralar Takibe Alınmalı? 5

4 saatlik grafik, paritenin 600 ila 680 dolar arasında sıkıştığını gösteriyor. 20-EMA yükselmeye başladı ve RSI pozitif bölgede yer alıyor. Bu durum boğaların üstünlük sağladığını gösteriyor. Boğalar fiyatı 680 doların üzerine çekip kapatabilirse parite 760 dolara yükselebilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve hareketli ortalamaların altına düşerse, parite 600 dolara kadar düzeltme yapabilir. Bu seviyeden bir sıçrama, konsolidasyonu birkaç gün daha uzatabilir.

Yükseliş beklenen kripto paralar: ADA/USDT

Cardano (ADA), 6 Mayıs’ta fiyat artışı yapmadan önce, geçtiğimiz haftalarda 1 dolar ile 1.48 dolar aralığında kalmıştı. Bu durum, boğalar ve ayılar arasındaki dengenin alıcılar lehine çözüldüğünü gösteriyor.

foto 6
Bu Hafta Hangi Kripto Paralar Takibe Alınmalı? 6

Artışın olması, ayıların henüz vazgeçtiği anlamına gelmiyor. 7 Mayıs’ta ve bugün fiyatı 1,48 doların altına çekmeye çalıştılar. Bununla birlikte, günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların 1.48 doları başarıyla desteğe çevirdiğini gösteriyor. Alıcılar fiyatı 1.74 doların üzerinde tutarsa, ADA/USDT kuru 2 dolara ve ardından 2.25 dolara yükselebilir. Bu yükseliş görünümü, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın (1.42 dolar) altına inerse geçersiz hale gelecek. Böyle bir hareket agresif boğaları tuzağa düşürerek fiyatın 1 dolara düşmesine neden olabilir. Bu seviyeden bir toparlanma pariteyi birkaç gün daha aralıkta tutabilir.

foto 7
Bu Hafta Hangi Kripto Paralar Takibe Alınmalı? 7

4 saatlik grafikteki hareketli ortalamalar yükseliyor ve RSI pozitif bölgede yer alıyor. Bu durum boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 1,75 doların üzerinde tutarsa, ivme yükselebilir. Tersine, fiyat mevcut seviyeden düşerse, parite 20-EMA’ya ve ardından 1,48 dolar desteğe düşebilir. Bu destekten bir sıçrama, fiyatın 1,48 ila 1,75 dolar arasında sıkı bir aralıkta işlem görmesine neden olabilir. Ayılar fiyatı 50-SMA’nın altına düşürürse, kısa vadeli yükseliş duygusu geçersiz hale gelebilir.

Kripto paralar: LTC/USDT

Litecoin (LTC), artan bir genişleyen kama modelinde işlem görüyor. Ayılar, son birkaç gündür kamanın direnç çizgisini savunuyor olsalar da, olumlu işaret, boğaların çok fazla yerden vazgeçmemiş olmasıdır.

foto 8
Bu Hafta Hangi Kripto Paralar Takibe Alınmalı? 8

Boğalar fiyatı 372,53 doların üzerine çıkarabilir ve sürdürebilirse, LTC / USDT kuru yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayarak 400 dolara ve ardından 463.31 dolara ulaşabilir. Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Bu varsayımın aksine, boğalar fiyatı direnç çizgisinin üzerinde tutamazsa, kısa vadeli pozisyona sahip traderlar pozisyonlarını terk edebilir. Bu, 20 günlük EMA’da (298 dolar) düşüşe neden olabilir. Bu desteğin altında bir kırılma, 50 günlük SMA’ya (247 dolar) düşüş için kapıları açabilir.

foto 9
Bu Hafta Hangi Kripto Paralar Takibe Alınmalı? 9

4 saatlik grafik, paritenin 330.50 dolar ile 372.50 dolar arasında konsolide olduğunu gösteriyor. Ayılar, genel direnci başarıyla savundular ve fiyatı 20-EMA’ya doğru çekiyorlar. Fiyat bu desteği geri alırsa, boğalar yükseliş trendini sürdürmek için başka bir girişimde bulunacak. Tersine, 20-EMA’nın altındaki bir kırılma, fiyatı 330,50 dolara çekebilir. Bu destekten geri toparlanma, paritenin aralık içindeki kalışını birkaç gün daha uzatabilir. Öte yandan, 330.50 doların altında bir kırılma ve kapanış daha derin bir düzeltmenin başlangıcına işaret edebilir. İlk destek 50-SMA’da ve ardından 290 dolar seviyesinde bulunuyor

LINK/USDT

Chainlink (LINK) bir yükseliş trendinde ve 7 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 51.96 dolara ulaştı. Güçlü bir yükseliş trendi sırasında, düzeltmeler sığ kalır. Fiyat yukarı hareketi yeniden başlatmadan önce dar bir aralıkta konsolide olma eğilimindedir.

foto 10
Bu Hafta Hangi Kripto Paralar Takibe Alınmalı? 10

7 Mayıs mum çubuğundaki uzun fitil, daha yüksek seviyelerde satış gösterdi ve bunu 8 Mayıs’ta boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren bir gün içi mum çubuğu formasyonu izledi. Bununla birlikte, yükselen 20 günlük EMA (42 dolar) ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 51,96 doların üzerinde tutabilirse, LINK/USDT kuru yükseliş trendine devam edebilir. Yukarı yönde bir sonraki hedef 66.74 dolar seviyesinde bulunuyor. Aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 46 dolarlık desteği kırarsa, parite 20 günlük EMA’ya düşebilir. Bu destekten güçlü bir sıçrama, hissiyatın olumlu kaldığını gösterecek. Bununla birlikte, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma, kısa vadeli momentumun zayıfladığını ve 50 günlük SMA’ya (35 dolara) bir düşüşün muhtemel olduğunu gösterecek.

foto 11
Bu Hafta Hangi Kripto Paralar Takibe Alınmalı? 11

4 saatlik grafik, fiyatın 46 ila 50 dolar aralığından çıktığını gösteriyor. Bu, hemen 54 dolarlık bir hedefe sahip olan yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını gösteriyor. 20-EMA yükselmeye başladı ve RSI 67’nin üzerinde yer alıyor. Bu durum boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, fiyat düşerse ve 50 doların altına düşerse, bu durum, piyasaların daha yüksek seviyeleri reddettiğini gösterecek. Böyle bir hareket, fiyatı 50-SMA’ya çekebilecek daha fazla satışla sonuçlanabilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, ayılara avantaj sağlayacaktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!