Bitcoin Haberleri

ARK Invest CEO’su Cathie Wood’a Göre Bitcoin, Yakın Zamanda Patlayabilir?

ARK Invest’ın lideri Cathie Wood, kripto para birimi Bitcoin (BTC) için milyon dolarlık tahminini güncelliyor ve bu sefer hedefini iki katına çıkarıyor.

Bloomberg ile gerçekleştirdiği son röportajda, Wood, Bitcoin’in 1 milyon dolarlık hedefe ulaşmasının kaçınılmaz olduğunu belirtti.

bitcoin haberleri

Cathie Wood, mevcut küresel ekonomik iklimin, bu öncü kripto para birimine olan inancını pekiştirdiğini düşünüyor.

“Küresel ekonomik durumdaki belirsizlik ve dalgalanmalar ne kadar artarsa, BTC’ye olan güvenimiz de o kadar pekişiyor.

Bunun bir nedeni de yakın zamanda yaşanan enflasyon korkusudur. Bu durumun büyük oranda tedarik zinciri odaklı olduğunu ve Bitcoin’in bir enflasyon savunması olduğunu varsayıyoruz.”

ARK Invest’ın CEO’su, yakın gelecekte bir deflasyonist ekonomik durumun beklediğini ve Bitcoin‘in enflasyona karşı koruma sağlamanın ötesinde bir rol oynayacağını öngörüyor.

“Artık en büyük riskin deflasyon olduğuna inanmaya başlıyoruz. Peki bu durumda BTC neden önemli? Çünkü geleneksel finans sistemindeki karşı taraf riskine karşı bir antidot olarak işlev görür.

Bitcoin’in blok zinciri yapısında her şey açıktır ve belki de bir anlamda anonimdir. Ancak, tüm işlemleri ve etkinlikleri gözlemleyebiliyoruz ve bu yüzden blok zincirindeki karşı taraf riskinin daha düşük olduğunu daha iyi anlıyoruz.”

Yazıyı yazarken, BTC 26.678 dolarlık değerle işlem görüyor.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!