Bitcoin Haberleri

Kripto Analistine Göre Bu Gösterge Doğruysa Bitcoin %379 Patlayabilir

Bir kripto para birimi analisti, belirli bir temel göstergenin geçmiş trendlerini sürdürmesi durumunda, Bitcoin (BTC) için büyük bir yükseliş trendi beklediğini belirtiyor.

Önde gelen analist TechDev, 416.400 Twitter takipçisine, Çin’in 10 yıllık hazine bonoları (CN10Y) ile ABD dolar endeksi (DXY) arasındaki karşılaştırmayı içeren küresel likidite döngülerini dikkatle izlediğini ifade ediyor.

Analiste göre, bu metrik, ana merkez bankalarının para basma hareketlerini takiben dünya genelindeki toplam merkez bankası bilançosuna göre düzenlenmiş ve küresel likidite döngülerini daha da inceliyor.

TechDev’in sunduğu bir grafiğe göre, büyük merkez bankaları bilançolarını genişlettikçe, küresel likidite bir yükseliş trendine girmekte. Grafik ayrıca, Bitcoin‘in küresel likidite değişimlerini yakından takip ettiğini ve bunun da BTC’nin yakın gelecekte hızlı bir fiyat artışına tanık olacağını gösteriyor.

bitcoin grafik
kaynak: techdev/twitter

Eğer Bitcoin bu yol üzerinde ilerlerse, 2025 yılı veya daha erken bir tarihte, TechDev’in logaritmik büyüme eğrisine (LGC) ulaşmış olması muhtemel.

LGC’ler, Bitcoin’in uzun vadeli tepe ve dip seviyelerini tahmin etmek ve kısa vadeli dalgalanmaları görmezden gelmek için kullanılır.

TechDev, LGC’nin üst limitinin muhtemelen 100.000-140.000 $ aralığında olduğunu belirtiyor.

“Ancak tabii ki bu, belirli LGC eğrisi parametrelerine ve momentum eğimine dayanan oldukça genel bir tahmin.”

Yazım sırasında 29.186 dolardan işlem gören BTC, 140.000 dolara ulaşmak için %380’lik bir fiyat artışına ihtiyaç duyuyor.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son 24 saat içinde %0,68 değer kaybetti, ancak son bir haftada yaklaşık %0,5 artış gösterdi. Bitcoin, Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara kıyasla yaklaşık %58 düşüş gösteriyor.

TechDev ayrıca, altcoin piyasa değerinin üç haftalık grafiğinin “şimdiye dek en sıkı daralmada” olduğunu, Bitcoin’in Bollinger band genişliğinin (BBW) ise nispeten düşük olan 0,50 seviyesinin biraz üzerinde olduğunu belirtiyor.

Yatırımcılar, BBW’yi düşük volatilite dönemlerinin ardından bir yöne bağlı olmaksızın büyük bir fiyat hareketini işaret edebileceği için izlemektedirler.

Analistin paylaştığı bir grafiğe göre, Bitcoin‘in BBW’si son üç kez 0,50 seviyesine geldiğinde, kripto para biriminin güçlü bir yükseliş trendine girdi ve tam teşekküllü bir boğa piyasası başlattı.

bitcoin grafik
kaynak: techdev/twitter

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!