Altcoin Analizleri

Uzun Vadeli Yatırımcılar Bir Altcoin’den Uzaklaşıyor!

Kripto analiz firması Santiment’e göre, Ethereum (ETH) tabanlı bir merkeziyetsiz finans (DeFi) altcoin, SushiSwap’in uzun vadeli sahipleri yatırımlarından geri adım atıyor.

Santiment yeni bir raporunda, SushiSwap’in (SUSHI) kilitli toplam değerinin (TVL) Kasım 2021’den bu yana %93’lük büyük bir düşüşe tanık olduğunu söyledi.

Buna karşılık, Santiment’e göre, SushiSwap’in rakibi olan bir altcoin, Uniswap’in (UNI) TVL’si aynı zaman diliminde yalnızca %63 düştü.

Firma ayrıca, SushiSwap ile etkileşime giren benzersiz aktif cüzdanların sayısında çok az artış görüldüğünü söylüyor.

“Bir DApp’ın akıllı sözleşmeleriyle etkileşime giren ya da işlem gerçekleştiren benzersiz aktif cüzdanların (UAW) sayısı olan UAW’ye bakıldığında, zaman zaman bazı artışlar görülse de, genel olarak protokol kullanımı ortalama olarak oldukça düşük kaldığından gerçek büyüme çok az.”

altcoin analiz
kaynak: santiment

Uniswap’e gelince, Santiment ağ üzerinde işlem yapan benzersiz aktif cüzdanların sayısının giderek arttığını söyledi.

“Bu arada, Uniswap’te UAW geçen yıl boyunca ve oldukça organik bir oranda artıyor. Protokol kullanımı ortalama olarak bir yıl öncesine göre daha yüksek seviyelerde seyrediyor ve bu da sağlıklı bir protokole işaret ediyor.”

altcoin analiz
kaynak: santiment

Hareketsiz altcoinlerdeki artışlar fiyat düşüşlerinin habercisi olabilir

Santiment ayrıca, bir yıldan uzun süre hareketsiz kaldıktan sonra hareket eden tokenleri izleyen hareketsiz dolaşım ölçütüne de bakıyor. Firmaya göre, önceki hareketsiz altcoinlerdeki ani artışlar tarihsel olarak keskin fiyat düşüşlerinden önce gerçekleşmiştir ve SUSHI için böyle bir artış meydana gelmiştir, bu da uzun vadeli sahiplerin pozisyonlarını sattığını göstermektedir.

SUSHI tokeninin kendisine baktığımızda, yılın başından bu yana kayda değer hareketler olduğunu görüyoruz… Buradan, uzun vadeli sahiplerin pozisyonlarından çıktığını gözlemleyebiliriz. Önceki Hareketsiz Dolaşım (365) artışlarının ardından keskin fiyat düşüşleri yaşandı. Şimdi de dün gerçekleşen bir başka yükselişi gözlemliyoruz.”

altcoin analiz
kaynak: santiment

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!