Altcoin Analizleri

Binance’den 48 Saat İçinde 5.000.000.000 Dolarlık Kripto Çıktı!

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, yatırımcıların coinlerini geri çekmek istemesi nedeniyle büyük bir çıkış dalgasıyla test ediliyor.

Kripto analiz firması Delphi Digital’e göre, Binance 13 ve 14 Aralık tarihlerinde 5 milyar doların üzerinde net çıkış gördü.

Delphi Digital, büyük para çekme akışlarının FTX’in çöküşünden ve bunu takip eden kripto borsalarına olan düşük güven seviyelerinden kaynaklanabileceğini söyledi.

Binance, 13 Aralık ve 14 Aralık tarihleri arasında 5 milyar dolardan fazla net çıkış gördü.

Bu, borsanın 10 Kasım’da rezerv kanıtı sağlamaya başlamasından bu yana gerçekleşen en büyük 2 günlük çıkış oldu.

ABD Kongresi FTX’in çöküşüyle ilgili oturumlar düzenlerken, BNB ile ilgili endişeler artıyor ve bu da para çekme işlemlerinde artışa yol açıyor.”

binance analiz
kaynak delphi digital/twitter

Binance borsadaki tüm varlıkların bire bir destekli olduğunu savunuyor

Binance, tüm müşterilerinin varlıklarının 1-1 desteklendiğini gösteren bir rezerv kanıtı raporu sundu ve küresel denetim firması Mazars tarafından incelenmesini sağladı. Ancak Mazars’ın kısa süre önce BNB denetimini durdurduğu ve kripto endüstrisiyle bağlarını kopardığı bildirildi.

Firma şunları belirtti,

“Mazars, bu raporların halk tarafından nasıl anlaşıldığına ilişkin endişeler nedeniyle kripto para sektöründeki kuruluşlar için ‘Rezerv Kanıtı Raporlarının’ sağlanmasıyla ilgili faaliyetlerini durdurdu.”

BNB CEO’su Changpeng Zhao (CZ) borsadaki tüm varlıkların bire bir destekli olduğunu savundu.

“İnsanlar BNB’de sahip oldukları varlıkların %100’ünü çekebilirler. Herhangi bir günde bir sorun yaşamayacağız. Yani kullanıcıların %100’ü varlıklarının %100’ünü çekerse, sorun yaşamayız.

Geleneksel finans çevrelerinin bunu anlaması çok farklı çünkü bankalar kesirli rezervlerle çalışıyor ve geleneksel düzenleyiciler, birçoğu kripto işletmelerinin kesirli rezervlerle çalışmasının sorun olmadığını düşünebilir. Bu doğru değil. Kriptoda, likidite sıkışıklığı olduğunda bankaları kurtarmak için para basan bir merkez bankası yoktur. Dolayısıyla, kripto işletmeleri kullanıcı varlıklarını bire bir tutmak zorundadır ve biz de bunu yapıyoruz. Bu çok basit.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!