BİTCOİN

Usta Trader, Bitcoin’in Dip ve Zirve Noktaları Hakkında Kritik Açıklamalar Yaptı!

Sublime Traders kurucusu Andrei Stanciulescu, Bitcoin’in yıl bitmeden 80.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Bununla birlikte, en iyi kripto paranın toparlanmadan önce 15.000 dolara kadar düşebileceği konusunda da uyardı.

Not olarak, Sublime Traders bir kripto para analiz ekibidir. Ayrıca tahmin, Bitcoin’in aşağı yönlü spiralinde oluşturduğu direnç seviyelerine dayanmaktadır. Stanciulescu, bu seviyelerin daha sonra en yüksek kriptoyu 80.000 dolara itecek kilit katalizörler olarak hareket edeceğini iddia ediyor.

bitcoin pftc cover
Usta Trader, Bitcoin'in Dip ve Zirve Noktaları Hakkında Kritik Açıklamalar Yaptı! 1

“Sanırım yıl sonuna kadar bu oluşumu hızlı bir şekilde tamamlarsak, dört ay boyunca yan hareketlerden ziyade hızlı bir şekilde tamamlamak isterim. Oldukça hızlı bir şekilde tamamlarsak, Bitcoin fiyatında yaklaşık 80 bin dolar veya daha fazlasına sahip olma şansımız var.”

Stanciulescu ayrıca Bitcoin’in mevcut oynaklığını kripto etrafındaki olumsuz haberlere bağladı. Örneğin, Bitcoin’in enerji kullanımıyla ilgili artan eleştiriler var. Ayrıca analist, daha sıkı kripto düzenlemelerinin fiyat hareketlerini de etkilediğine inanıyor.

Örneğin Çin, ülkedeki Bitcoin madenciliğini kısıtlıyor. Sonuç olarak, ülkenin en iyi kripto madenciliği eyaletlerinden dördü madencilik operasyonlarını kapattı. Buna karşılık, Bitcoin’in hash oranını olumsuz yönde etkiledi.

Stanciulescu’nun Bitcoin’in Nisan ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşüşünü körüklediğini iddia ettiği bir diğer şey de kurumsal yatırımcılar. Stanciulescu, bu noktada çoğu kurumun kâr elde etmeye başladığına ve dolayısıyla fiyatın düşmesine neden olduğuna inanıyor.

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı düşmeye devam ederken, tutucular ve kurumlar mevcut konumlarını koruyorlar. Aslında, Bitcoin’in net pozisyonu Ekim 2020’den bu yana ilk kez yeşile döndü.

Bunların hepsi doğruysa, Stanciulescu Bitcoin’in bu zorlukların üstesinden geleceğini ve ivmesini daha da yüksek zirvelere doğru yeniden inşa edeceğini söylüyor.

Özellikle, Bitcoin güçlü temellere sahip ve mevcut piyasa oynaklığına rağmen benimsenmede artmakta. Örneğin, El Salvador kongresi geçtiğimiz günlerde ülkede Bitcoin’i yasal hale getirmek için oy kullandı. Aynı zamanda, Güney Amerika ülkesi Paraguay da gelecek ay aynı hamleyi yapmayı düşünmeye hazırlanıyor . Stanciulescu, perakende tüccarların bunu kendi başlarına başarma gücüne sahip olmadıklarından, kitlesel benimsemenin Bitcoin’in toparlanması için hayati önem taşıdığını belirtti.

Kaynak: CoinQuora

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!