Bitcoin Haberleri

Yabancı Yatırımcılar Bu Ülkeye Akın Etti! 99,7 Milyon Dolar Yatırım Yaptılar!

Hindistan, 2021’in ilk yarısında kripto girişimleri için geçen yıla göre daha fazla yabancı yatırımcı çekti.

Bu yılın Ocak ve Haziran ayları arasında Hindistan, kripto endüstrisi için toplam 99,7 milyon dolarlık yatırım aldı. Bu miktar, 2020’de sektörün aldığı toplamdan (95.4 milyon dolar) daha yüksek. Veriler, Tracxn içgörü platformu kullanılarak Economic Times tarafından bildirildi .

adsiz

Sadece bu değil, 2016 (6,3 milyon dolar) ve 2017 (6,4 milyon dolar) sektör yatırımlarıyla karşılaştırıldığında, bu miktarlar muazzam bir sıçrama gösteriyor. Bununla birlikte, Hindistan’ın kriptosuna yapılan yatırım istikrarlı bir büyüme yörüngesinde olmadı. 2018’de 49,6 milyon dolar gelişmekte olan ülkenin dijital varlık piyasasına girdi. Dramatik olarak, bu 2019’da sadece 12,3 milyon dolara düştü.

Eşit olmayan büyüme modelinin küresel pazar trendlerinden ortaya çıkması muhtemel gibi görünüyor. Ancak yerel kısıtlamalar ve düzenleyici belirsizlikler de suçlanıyor.

Hindistan’ın kripto sektöründeki büyüme ilginç çünkü hükümetin başlangıçtaki düşmanca kripto duruşuna rağmen gerçekleşti. Son zamanlarda ülke, kripto konusundaki politikasından emin olmadığı için haberleri tekrar tekrar yaptı. Ülkedeki WazirX gibi kripto girişimleri, tutarsız kurallar nedeniyle sürekli mücadele ediyor.

Yine de, endüstri aslında büyüyen bir güç olarak ortaya çıktı. Ayrıca, Hindistan hükümetinin nihayet Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin bir varlık sınıfı olarak görmesi için net bir beklenti var.

Hindistan’ın bir kripto destekçisi olarak fazlasıyla başarılı olabileceğine şüphe yok. Ayrıca, doğru düzenleyici ortam sağlandığında sektörü daha fazla büyümeye doğru itebilir.

Kaynak: CoinQuora

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!