Bitcoin HaberleriKripto Para Analizleri

Üst Düzey Analist, Kripto Piyasasının Boğalar İçin Maksimum Fırsat Noktasında Olduğunu Söylüyor!

Yakından takip edilen bir analist, Bitcoin (BTC) ve kripto ayı piyasasının en kötüsünün zaten geride kaldığına ve uzun vadeli boğalara altın fırsatlar sunduğuna inanıyor.

Inmortal: Kripto piyasası sarkaç gibi hareket ediyor

Sektörde Inmortal olarak bilinen analist, Twitter takipçilerine piyasaların nasıl bir sarkaç gibi hareket etme eğiliminde olduğunu gösteren bir blog yazısı paylaştı.

Kripto strateji uzmanına göre, sarkaç merkezden en uzaktayken, yerçekimi kuvvetinin diğer tarafa sallanmak için momentum toplamasını sağladığında yeni bir piyasa döngüsü şekilleniyor.

Kriptonun mevcut ayı döngüsüne bakan analist, piyasaların şu anda sarkacın diğer uca döndüğü bir noktada olduğunu ve bir yılı aşkın satışın tükenmeye yakın olduğunu gösteriyor.

“Sarkaç artık momentuma sahip değil, sarkaç ortadayken tüm satıcılar işini yaptı. Piyasa döngüsü bir uç noktaya ulaştığında, burada zaman algısı farklıdır: fiyat daha az kuvvetle düşer, oynaklık azalır ve fiyat sıkıştırılır. Sarkacın en uç noktada olduğu, onu yukarı doğru hareket ettiren momentumun yerçekimi kuvvetiyle karşı karşıya geldiği saniyeyi düşünün.”

Analist 10 Kasım’da, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 $’ı bastıktan tam bir yıl sonra, kripto piyasalarının merkezden en uzak noktada olduğuna inanıyor.

“Şimdi bir piyasa döngüsünün en büyülü anlarından birini yaşıyorsunuz, merkezden en uzak nokta, yörüngenin en uzak noktası. Maksimum finansal fırsat noktasının yörüngesindesiniz.”

10 Kasım’da Bitcoin, 15.674 $’lık yeni bir ayı piyasasının en düşük seviyesini bastı.

Analist ayrıca takipçileriyle, Bitcoin’in üç günlük grafikte göreceli güç endeksi (RSI) ile yükseliş eğilimi gösterdiğini gösteren bir grafik paylaştı.

telegram 12
kripto
inmortal/twitter

Yatırımcılar, satıcıların ivme kaybettiğini ve alıcıların piyasayı kontrol etmeye başladığını gösterdiğinden, düşüş trendi sırasında yükseliş farklılıklarını yakından takip ediyor.

Inmortal ayrıca, Bitcoin’in 16.000 doların altına düşmesinin sadece bir sapma olabileceğini ve BTC’nin sonunda 18.000 dolar civarında desteği geri kazanacağını öne sürüyor.

“Ya tüm bu korku bir sapma olarak sonuçlanırsa?”

kripto
inmortal/twitter

Yazma sırasında BTC, gün içinde sabit olan 16.812 $ dan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!