ALTCOİNYORUM/ANALİZ

Uniswap Fiyat Tahmini – UNI Fiyatı 2021’de 60 Dolara Çıkacak mı?

Uniswap (UNI) Fiyat Tahmini 2021 makalesi yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, UNI fiyat analizimizi ve tahminimizi hazırlarken dikkate aldığımız temel metrikleri göreceksiniz .

Uniswap (UNI), kripto alanındaki aktif kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor. Nitekim, kripto şu anda piyasa değeri açısından CoinGecko’daki en iyi 15 kriptodan biri. Gerçekten de bu, küresel çapta tüccarların ve yatırımcıların dikkatini çekebilecek bir performans seviyesidir.

Ayrıca, kripto, son 30 gün içinde %55’in üzerinde bir büyüme oranı, yükseliş trendi pozisyonu kaydetti. Bugün, UNI, 21 Temmuz’daki düşüş eğiliminden geri döndü ve 26,1 dolarlık yüksek bir fiyattan işlem görüyor. Bu nedenle UNI, son 14 günde %12 oranında artan bir oranda performans göstermiştir. Bu eğilim devam ederse, UNI kısa sürede tüm zamanların en yüksek rekorunu kırabilir.

Uniswap (UNI) nedir?

Uniswap, merkezi olmayan finans (DeFi) belirteçlerinin otomatik ticaretini kolaylaştırmak için kullanılan ünlü bir merkezi olmayan ticaret sistemidir . Ayrıca, Uniswap, Kasım 2018’de piyasaya sürülen otomatik bir piyasa yapıcıdır (AMM), ancak bu yıl popülerlik kazandı ve jeton ticaretinde de arttı.

Uniswap, ticaret jetonunu otomatik ve jeton sahibi olan herkese tamamen açık tutmaya odaklanır. Dahası, geleneksel borsalardakine kıyasla ticaretin verimliliğini artırır. Dahası, Uniswap, ilk merkezi olmayan borsaların başına bela olan sorunlardan kaçınarak likidite sorununu otomatik çözümlerle çözerek daha fazla verimlilik geliştirir .

Eylül 2020’de Uniswap, protokolün geçmiş kullanıcılarına kendi yönetişim belirteci UNI’yi geliştirip ödüllendirerek bir adım daha ileri gitti. Ayrıca, bu, hem kârlılık potansiyeli hem de kullanıcıların geleceğini şekillendirme yeteneğini, merkezi olmayan varlıkların çekici bir yönünü ekler.

Uniswap nedir sorusuna cevap verdiğimize göre artık Uniswap fiyat analizimize geçebiliriz.

UNI Mevcut Piyasa Durumu

Bu Uniswap fiyat analizinin yazıldığı tarih itibariyle UNI, 24 saatlik işlem hacmi 417.784.345 $ ile 26.11 $’dan işlem görüyor. UNI fiyatı son 24 saatte %7,79 düştü.

Ayrıca, UNI’nin mevcut dolaşımdaki 66.752.415 UNI kaynağı vardır. Şu anda UNI için en iyi kripto para borsaları BinanceHuobi GlobalOKExFTX ve Tokocrypto’dur.

Şimdi, bu UNI teknik analizi 2021’in bir sonraki bölümüne geçelim.

Uniswap (UNI) Fiyat Analizi 2021

Şu anda Uniswap, CoinGecko’da 11. sırada yer alıyor. Ancak UNI blok zincirindeki en son güncellemeler, gelişmeler ve değişiklikler, kripto para birimi fiyatının daha yüksek seviyelere ulaşmasına yardımcı olacak mı? Bu UNI fiyat tahmini makalesindeki tablolara geçelim .

uni usdt chart showing ascending channel pattern 1024x604 1
Artan Kanal modelini gösteren UNI/USDT grafiği (Kaynak: TradingView )

Yukarıdaki çizelge, UNI’nin Artan Kanal düzenini göstermektedir. Bu, daha yüksek tepelerin ve daha yüksek diplerin birleştirilmesiyle oluşan bir yükseliş formasyonudur. Yukarıdaki grafiğe göre, Uniswap ayın ilk günlerinde ayılara karşı konumunu iyi koruyabildi.

Başka bir deyişle, UNI, önümüzdeki günlerde olası bir yükseliş rallisine hazırlanıyor. Bu olursa, kripto 31.51 $ direnç seviyesinin ötesine geçebilir ve 45.33 yükseliş fiyatına ulaşabilir. Tabii ki, yükseliş piyasası Uniswap’ta kalmaya devam ederse, bunun gerçekleşmesi daha olasıdır.

Tersine, boğalar kriptoya karşı dönerse, UNI’nin fiyatı düşebilir. Kısacası, UNI yükseliş trendi konumundan çıkabilir ve 20,56 ila 13,9 dolar arasında bir düşüş fiyatına girebilir. Gerçekten de bu fiyat seviyesi yatırımcıların gözünde iyi bir tablo değil.

uni usdt relative strength index 1024x614 1
UNI/USDT Göreceli Güç Endeksi (Kaynak: TradingView )

Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50.42’ye yakındır, bu da UNI’nin ne aşırı alım ne de aşırı satım olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, bu herhangi bir zamanda bir fiyatın tersine dönmesine neden olabilir. 

Bu nedenle, tüccarlar kripto ticaretini dikkatli bir şekilde yapmalı ve piyasadaki heyecandan etkilenmemelidir. Tüm bunları akılda tutarak, tüccarlar, kripto piyasasının vahşi dalgalanmaları nedeniyle beklenmedik kayıplardan haberdar olabilir ve uzaklaşabilir.

UNI’nin Basit Hareketli Ortalamasına (SMA) ve Üstel Hareketli Ortalamaya (EMA) da bakalım.

uni 30 day sma and 50 day ema 1024x612 1
UNI 30 günlük SMA ve 50 günlük EMA (Kaynak: TradingView )

2021’in başından bu yana, UNI’nin fiyatı öncekinden daha yüksek birçok yükseliş hareketi gördü. Üstelik bunları hemen dalgalanmalar, konsolidasyonlar ve düzeltmeler takip ediyor. Bunu göz önünde bulundurarak UNI, 2021 yılı sonuna kadar rekabetçi bir pazara sahiptir.

Uniswap (UNI) Fiyat Tahmini 2021

Aşağıdaki tablo, Uniswap’ın son birkaç gün içinde harika bir performans gösterdiğini gösteriyor. Üstelik UNI fiyatı son 7 günde %15’in üzerinde. Bu eğilim devam ederse, UNI boğalarla birlikte koşabilir, 45.3 dolarlık direnç seviyesini geçebilir ve daha yükseğe tırmanabilir.

uni usdt price chart 1024x613 1
UNI/USDT Fiyat Tablosu (Kaynak: TradingView )

Tersine, yatırımcılar kriptoya karşı çıkarsa, ayılar devralabilir ve UNI’yi yükseliş pozisyonundan tahttan indirebilir. Daha basit bir ifadeyle, UNI’nin fiyatı düşüş sinyali olarak neredeyse 13.91$’a düşebilir.

Bu arada, uzun vadeli UNI fiyat tahminimiz 2021 yükseliş gösteriyor. Mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) bu yıl yaklaşık 44.97 dolardan geçme olasılığı yüksek. Ancak bu, ancak daha önceki birçok psikolojik direnci kırarsa gerçekleşecektir.

Uniswap (UNI) Fiyat Tahmini 2022

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, Uniswap 2022’nin sonunda 70 dolara ulaşacak. Ayrıca, 2022’nin ilk yarısı 75 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecek. O zaman bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan ortaklıklar ve 70$’a ulaşan gelişmeler fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

Uniswap (UNI) Fiyat Tahmini 2023

Uniswap’ın fiyatı çok yüksek seviyelere bile çıkabilir, ancak 85 $’a ulaşabilir. Üstelik bu, ancak piyasanın yükseliş eğilimini sürdürmesi durumunda mümkündür. Ek olarak, yalnızca kripto para birimi Uniswap psikolojik direnç seviyesini geçerse.

Uniswap (UNI) Fiyat Tahmini 2024

En son güncellemeler, gelişmeler, Uniswap fiyat tahmini ve platformun yeni proje tahminlerine göre. Ayrıca, bu kripto pazarında Uniswap’ın fiyatını artırabilir ve fiyat yükselip 95 dolara ulaşabileceği için en iyi yatırım olacaktır.

Uniswap (UNI) Fiyat Tahmini 2025

Önümüzdeki dört yıl içinde, Uniswap fiyatları 120 dolara kadar çıkabilir. Ancak, bu seviyeye ulaşmak Uniswap için o kadar zor olamazdı, çünkü siparişleri satın almak veya satmak için ek orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri bulunabilir. Bu, Uniswap’ın tahmine göre önümüzdeki beş yıl içinde yakında yeni bir ATH’ye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Çözüm

Uniswap’ın 2021’de parlak bir geleceği var. UNI ekosisteminde ve genel kripto pazarında devam eden gelişmelerle birlikte UNI’nin yeni zirvelere ulaştığını görebiliriz.

Boğa UNI fiyat tahmini 2021 45,3 dolar. Yukarıda belirtildiği gibi, yatırımcılar UNI’nin 2021’de Bitcoin ve Ethereum gibi ana akım kripto para birimleriyle birlikte iyi bir yatırım olduğuna karar verirse 60 dolara bile ulaşabilir.

kaynak: coinquora

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu