Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Eski ABD Başkanı Trump, Kripto Paralar İle İlgili Önemli Açıklamalar Yaptı!

Eski Başkan Donald Trump, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıklarına güvenmeye hazır değil.

Fox Business’ Stuart Varney ile yeni bir röportajda, eski başkan diyor diye dijital varlıklara yatırılan ve ABD doları olan inancını yerleştirmek için tercih edilmez.

“Amerika Birleşik Devletleri’nin para birimini seviyorum. Diğerlerinin potansiyel olarak gerçekleşmeyi bekleyen bir felaket olduğunu düşünüyorum.”

BNY Mellon, Goldman Sachs, Morgan Stanley ve diğerleri gibi finans devlerinin bu yıl alana çeşitli şekillerde girme planlarını açıkladığı CoinMarketCap verilerine dayanarak, küresel kripto piyasası şu anda 2,22 trilyon dolar.

abd başkani donald trump bitcoin

Ancak Trump son derece temkinli olmaya devam ediyor ve insanların kripto para birimlerinin nasıl çalıştığını veya ne yaptıklarını gerçekten bilmediklerini iddia ediyor.

“Sahte olabilirler. Ne olduklarını kim bilebilir, ama kesinlikle insanların pek bilmediği bir şey.”

Haziran ayında, Trump açıkça Bitcoin’i dolandırıcılık olarak nitelendirdi. Eski başkan, dolar karşısında rekabet ettiği için kıyaslama kripto para birimini sevmediğini söyledi.

Sözleri, El Salvador’un BTC’yi ABD doları ile birlikte yasal bir ihale haline getirmek için bir yasa çıkarmasından sonra geldi .

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!