Bitcoin Haberleri

Ünlü Yazar, Bitcoin’in Patlama Nedenini Detaylandırdı!

Ünlü roman yazarı Robert Kiyosaki bugün piyasalardaki en sıcak yatırımların Bitcoin (BTC) ile değerli metaller altın ve gümüş olduğunu söyledi.

En çok satan yazar takipçilerine attığı bir tweet’te; servet inşa etmenin ve borcu azaltmanın tek yolunun, ABD doları değer kaybederken en güçlü değer kazanan varlıklara yatırım yapmak olduğunu söyledi.

“S: Altın, gümüş, Bitcoin neden yükseliyor?

C: Çünkü ABD’li yoksullar ve orta sınıf giderek daha da yoksullaşıyor ve borç batağına saplanıyor. Lütfen daha da fakirleşmeyin. En azından bir gümüş para alın. Sadece 30 dolar ve zenginleşmeye başlayın.”

bitcoin haberleri

ABD dolarının değer kaybederken Bitcoin değer kazanıyor

Kiyosaki Zengin Baba Radyo Şovu’nun Youtube abonelerine, ABD Başkanı Richard Nixon’ın 1971 yılında doların altına sabitlenmesine son vermesiyle ABD dolarının gerçek para olmaktan çıktığını söyledi.

“Bugün piyasadaki en sıcak konu hakkında konuşacağız ve bu konu emlak değil. Burada söz konusu olan şey altın. Ve bu da gümüş. Ve tabii ki Bitcoin var. İşte bu üç şey. Ve şu anda dünyadaki en sıcak konular olmalarının nedeni paramızın sahte olması.

Bunu yıllardır söylüyorum, Tanrı’nın parası gümüş. Bu sahte para (dolar banknotu). Ben Bitcoin’i seviyorum. Ben buna insanların parası diyorum.”

BTC boğası kısa bir süre önce, FTX patlamasına yanıt olarak kripto para birimleri üzerinde federal bir baskı endişelerine rağmen, ayı piyasasının derinliklerinde kral kriptodan daha fazla biriktirdiğini söyledi. Düzenleyicilerin Bitcoin’i diğer tokenler gibi menkul kıymet olarak değil; altın, gümüş ve petrol gibi bir emtia olarak göreceklerini söyledi.

Ayrıca 2023 yılında gümüşün fiyatının üçe, altının fiyatının ise ikiye katlanacağını öngördü.

telegram 12

Kasım ayında Kiyosaki, Bitcoin’in yükselişe geçmeden önce 10.000 $’a kadar düşebileceği konusunda uyardı ancak yukarı yönde güçlü bir hamle yapmadan önce hiçbir zaman 15.000 $ aralığının altına düşmedi. Bitcoin bu haberin yazıldığı sırada 23.869 dolardan işlem görüyor ve yıl başından bu yana %44’ten fazla artış gösterdi. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!