Bitcoin Analizleri

Willy Woo, Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin Rallilerini Ateşlediğini Söyledi!

Popüler zincir içi analist Willy Woo, son Bitcoin (BTC) rallisinin arkasındaki itici gücün kurumlar olabileceğini düşünüyor.

Woo, Twitter takipçilerine BTC rallisinin “sadece iş günlerinde” borsalara akan milyarlarca dolar değerindeki sabit coinlerin yeni bir modeliyle aynı zamana denk geldiğini söyledi.

“Bana alım yapan büyük kurumların ısı imzası gibi görünüyor. Girişlerin zamanlaması yaklaşık 16 saate yayılıyor ve sessiz bölge Asya çalışma saatleri. Bu da ABD ve Avrupa’daki Batılı kurumların alım yaptığını gösteriyor.”

bitcoin analiz
Kaynak: Willy Woo/Twitter

Bitcoin bu haberin yazıldığı sırada 23.079 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı, geçtiğimiz hafta büyük ölçüde yatay seyretmesine rağmen 2023’ün başından bu yana yaklaşık %40 artış gösterdi. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Spot alımlar Bitcoin rallisini tetikliyor

Woo ayrıca, türevlerden ziyade spot piyasa akışlarının ralliye hakim olduğunu belirtiyor.

“Fiyatı hareket ettiren spot alımlar ve geride kalan türevler. Bu da uzun vadeli kurumsal yatırımcıların spot alım yoluyla gelip saklama sistemine geçtiğini gösteriyor.”

Kripto yatırımcısı, yatırım yapan kurumların sabit coin kullanarak ayı piyasasının dışında kalan mevcut kripto fonları olduğuna inanıyor.

“Eğer bir fon iseniz Silvergate ya da Signature Bank ile çalışacağınızı unutmayın. Silvergate bir banka operasyonu geçirdi ve Signature kripto maruziyetini azalttı. Bu yüzden geçtiğimiz aylarda USD tutmak için en iyi yer ahırlar oldu.”

Bitcoin’in bu yılki fiyat artışlarına rağmen, Kasım 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 $’dan %66’dan fazla düşüş gösterdi.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!