Bitcoin Haberleri

Adam Back, Bitcoin’in 200 Trilyon Dolara Ulaşabileceğini Söyledi!

Blockstream CEO’su ve Bitcoin (BTC) savunucusu Adam Back; amiral gemisi kripto varlığının önümüzdeki dokuz yıl içinde 200 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşabileceğini, bunun da coin başına yaklaşık 10 milyon dolarlık bir fiyat etiketi anlamına geldiğini söyledi.

Back bir tweet dizisinde, tarihsel performansa dayanarak BTC’nin yılda ortalama %100 yükselme eğilimini sürdürme yolunda ilerlediğini düşünüyor.

“Bu yılın başlarında ‘BTC yılda ortalama 2 katına çıkıyor’ iddiasını merak ediyordum. Kontrol ediyor: Ocak 2013 – Aralık 2022 arasındaki on yılda Bitcoin yılda 2,036 kat arttı (on yılda 1200 kat). Bu devam ederse önümüzdeki 2 yarıyılın sonunda, yani yaklaşık 9 yıl içinde 10 milyon $/BTC ve 200 trilyon $ piyasa değerini aşacağız.

200 trilyon $, Hal Finney 2009 BTC piyasa değeri tahmin rakamıdır. Bu çok fazla tahvillerdeki değer saklama primlerinin önemli bir kısmını, gayrimenkul para primini, altını, 60:40 hisse senedi portföylerini vb. yerinden ediyor. Bazıları benimsemenin yavaşlayacağını, türevlerin oynaklığı azaltacağını düşünüyor.”

bitcoin haberleri

Bitcoin’in bu değere ulaşabilmesi için bir akış görmesi gerekiyor

Deneyimli Bitcoiner ve HashCash mucidi, likit olmayan piyasalar ve BTC yatırımcılarının coinlerini uzun vadeli tutma eğilimi nedeniyle BTC’nin aynı piyasa değerine ulaşması için mutlaka 100 trilyon $’lık bir akış görmesi gerekmediğini söyledi.

“Ayrıca Bitcoin’in bu piyasa değerine ulaşması için, göreceli olarak zayıf ticaret ve hodl/soğuk depo yatırımcıları nedeniyle 100 trilyon $’a yakın bir miktarı emmesi gerekmediğini de unutmayın. Bitcoin gerçekten hareketlenirse; herhangi birinin satmasını sağlamak zorlaşacak, soğuk cüzdanlarından çıkarmak zorunda kalacaktır.

Volatilite göz önüne alındığında; BTC’nin çılgınca aşabileceğini ve bu 100-300 trilyon dolarlık piyasa değerlerinden birine dokunabileceğini, düzeltebileceğini ve zaman içinde daha istikrarlı bir benimsemeyi yeniden kazanabileceğini düşünüyorum. O zamanki fiyata göre ortalama giriş noktalarına sahip olan kişilerin büyük miktarda satış yapmak için fazla bir teşviki olmayacağından şüpheleniyorum.”

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin 21.521 $’dan işlem görüyor ve 200 trilyon $’lık bir piyasa değerinden yaklaşık %46.000’lik bir ralli uzakta. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!