Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Küresel Araştırmaya Göre Kurumsal Yatırımcıların Yarısından Fazlası 2022’de Kripto Düzeltme Çağrısı Yapıyor!

Yeni bir küresel araştırmaya göre, kurumsal yatırımcıların %50’sinden fazlası kripto piyasalarının gelecek yıl düzelmesini bekliyor.

Yönetimi altında 1,39 trilyon dolarlık varlığa sahip bir varlık yöneticisi olan Natixis Investment Managers, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Birleşik Krallık, Kıta Avrupası, Asya ve Orta Doğu’daki 29 ülkeden 500 kurumsal yatırımcıyı kapsayan küresel bir anket yayınladı.

Ankete göre, kurumların çoğu Bitcoin ve diğer kripto varlıklarının 2022’de kazançlarından vazgeçtiğini düşünüyor.

“Olaydaki tüm faktörler göz önüne alındığında, kurumlar bir dizi varlık sınıfı ve sektörde düzeltme potansiyeli görüyor. Son derece popüler kripto para birimi, kurumların yarısından fazlasının düzeltme talep etmesiyle listenin başında geliyor. Bunu faize duyarlı tahviller (%45), hisse senetleri (%41) ve teknoloji (%39) takip ediyor.”

kripto

Anket, kripto piyasasının geri çekileceği tahminine rağmen, kurumsal yatırımcıların yine de dijital varlıkları elinde tutma fikrine ısındığını ortaya koyuyor.

“On kişiden dördü kriptoyu meşru bir yatırım seçeneği olarak görüyor ve kriptoya yatırım yapan %28’in %90’ı tahsislerini sürdüreceğini (%62) veya artıracağını (%28) söylüyor.”

Bununla birlikte, ankete katılanların ezici çoğunluğu, kripto para birimlerinin daha geniş bir kabul görmeden önce daha fazla düzenlemeye ihtiyacı olduğuna inanıyor.

 “10 kişiden dokuzu merkez bankalarının kripto para birimlerini düzenlemek zorunda kalacağını tahmin ediyor. Çok az kişi kriptonun rezerv para birimlerinin (%25) veya fiat para birimlerinin (%28) yerini alma potansiyelini görüyor.

Bununla birlikte, üçte biri kriptonun gelişmekte olan ülkeler için oyun alanını düzleştirme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. Sadece %29’u yükselen piyasa ülkelerinin kriptoyu yasal ihale olarak görmesi gerektiğini düşünüyor.”

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!