Altcoin Haberleri

Elon Musk’ın Gizli Silahı Ortaya Çıktı! Twitter Coin Söylentileri Doğru mu?

Son birkaç saat içinde Twitter’da Elon Musk’ın yakında kendi kripto para birimi olan Twitter Coin’i piyasaya sürebileceğine dair söylentiler dolaşıyor. Bunun Dogecoin (DOGE) ve hatta Bitcoin (BTC) için ne anlama geldiği şu anda belirsiz görünüyor.

Blogger ve Twitter kullanıcısı Jane Manchun Wong, Twitter Coin’in sözde logosunun bir ekran görüntüsünü yayınladı. Ancak Wong’un tweeti yayınlandıktan birkaç dakika sonra “özel” olarak ayarlandı.

Bununla birlikte, bazı kullanıcılar tweet’in ekran görüntüsünü almayı başardı. Görünüşe göre Elon Musk çoktan bir Twitter coin logosu geliştirmiş.

twitter coin
kaynak: twitter

Wong ayrıca bir başka tweetinde Elon Musk liderliğindeki şirketin öngörülebilir gelecekte kripto ipuçları ve ödemeleri uygulayabileceğini açıkladı. Twitter API sızıntısı, gizli “İpuçları” ayarlarında bir “Paralar” bölümü gösteriyor.

twitter coin
Kaynak: Twitter

Nima Owji ayrıca Twitter’da gelecekteki bir para kazanma modeli için aşağıdaki genel bakışı sızdırdı. Ekran görüntüsünde Twitter Coin’in ipuçları için nasıl kullanıldığını görebiliyoruz.

twitter coin

Twitter Coin, Dogecoin ve Bitcoin için Ne Anlama Geliyor?

Kripto topluluğu şu anda bu iddianın Musk’ın en sevdiği coin olan Dogecoin (DOGE) ve aynı zamanda Bitcoin için ne anlama gelebileceği konusunda spekülasyon yapıyor. İlk bakışta, Twitter’ın tescilli bir coin’e sahip olması, her iki kripto para birimini entegre etme ihtiyacını ortadan kaldıracağı için DOGE ve ayrıca BTC için kötü.

Ancak API’nin sızdırılması Musk’ın sadece bir kripto para birimine değil, birden fazla kripto para birimine odaklandığını gösterebilir. Dolayısıyla DOGE ve Bitcoin, Twitter Coin’in tamamlayıcısı olabilir. Böylece kripto endüstrisi bir bütün olarak Twitter’ın kripto cüzdan entegrasyonundan faydalanabilir.

Elon Musk, dijital ödemelerin Twitter 2.0 – “Her Şey Uygulaması” olarak adlandırdığı uygulamaya entegre edilmesi niyetini 27 Kasım gibi yakın bir tarihte paylaşmıştı.

Musk tweet’inde Dogecoin’den bahsetmemiş olsa da DOGE fiyatı hızla yükseldi. Topluluk görünüşe göre DOGE’nin Musk’ın Twitter için kripto planlarının bir parçası olduğunu düşünüyordu.

Dahası, Twitter’ın kripto cüzdan planlarıyla ilgili söylentiler, Wong’un 27 Ekim’de attığı bir tweet’te şirketin bir cüzdan prototipi üzerinde çalışmaya başladığını belirtmesinin ardından Ekim ayında ortaya çıkmıştı.

Musk’ın Radarında Lightning Ağı Var mı?

Strike CEO’su Jack Mallers, birkaç gün önce Twitter’ın Bitcoin’i benimseyerek bir ödeme uygulaması haline gelebileceği yorumunda bulundu.

Mallers, Lightning Network’ü benimseyerek Twitter’ın bir ödeme işletmesi olabileceğini ve “geleneksel Twitter’ın yapamayacağı ödeme deneyimleri oluşturma fırsatına” sahip olduğunu söyledi.

“Çünkü borç işine ve tüm düzenleyici ve sabit maliyetlere giremezler. Chase bu işe kilitlenmiş durumda ve artık bu bir gereklilik değil,” diye devam etti Maller.

Basın zamanında, DOGE fiyatı başlangıçta %7,5’in üzerinde keskin bir artışla tepki verdi. Ancak, muhtemelen söylentinin belirsizliği nedeniyle, bir geri çekilme yaşandı ve DOGE şu anda 0,1064 dolardan işlem görüyor. DOGE güncel fiyatını görmek için tıklayın.

db122 kriptoup
kaynak: tradigview

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!