Altcoin Haberleri

Shiba Inu Takımından Bomba: Shibarium Artık Piyasada!

Uzun süren meraklı bekleyişin ardından, Shibarium ana ağı hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için resmi olarak piyasaya sürüldü.

Shiba Inu’nun geliştiricileri, Çarşamba günü Toronto’da düzenlenen Blockchain Futurist Konferansı‘nda sahneye çıkarak, metaverse ve NFT’lerle yoğunlaşan katman-2 blockchain ağı Shibarium’un kullanıma sunulduğunu heyecanla duyurdular.

Shibarium, kullanıcıların kişisel veri ve gizliliklerinin kontrolünü elinde tutabilmelerine yardımcı olan “Shibdentities” adı verilen kişilik kanıtı çözümünü içermektedir. Bu özellik, kullanıcıların dijital vasiyetler oluşturarak, bir kişinin vefatının doğrulanmasının ardından varlıklarının başka bir kullanıcının cüzdanına aktarılmasına imkan tanır.

shibarium 1

Shibarium’un heyecan verici lansmanı sırasında Shiba Inu ekibi, “Merkezsiz, otonom, dijital bir ulus devlet inşa ediyoruz” şeklinde vizyoner bir açıklama yaptı.

Shibarium metaverse’e dair yaptığı planlamada, “kesintisiz işlemler” ve popüler “Shiboshi” NFT’leri de dahil olacak. Ayrıca, kullanıcılar favori oyunlarına erişmek için ShibaHub adlı çok işlevli bir uygulamayı kullanabilecek.

Ethereum’un karşılaştığı ölçeklendirme sorunlarına ve yüksek işlem maliyetlerine yanıt olarak geliştirilen Shibarium, diğer katman-2 ölçeklendirme çözümlerinin izinden gidiyor. Projenin geliştirilme aşamasındaki detaylar ise, bu ana kadar büyük ölçüde gizli tutuluyordu.

Shiba Inu‘nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, Shibarium’un gerçek dünya varlık kimlik doğrulaması gibi özellikleri içereceğine dair bazı önemli bilgiler paylaştı.

Bu büyük duyurunun ardından popüler meme coin Shiba Inu (SHIB) yüzde 9’luk bir değer kaybı yaşadı ve şu anda 0.00000897 dolardan işlem görüyor. SHIB, piyasa değeri bakımından 15. en büyük kripto para olarak konumunu koruyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!