Kripto Borsa Haberleri

Coinbase Yaklaşık 1.000 Çalışanını İşten Çıkardı!

Hacim olarak ABD merkezli en büyük kripto borsası Coinbase, uzun süreli kripto ayı piyasasında hayatta kalmaya yardımcı olmak için iş gücünü azaltıyor.

Coinbase CEO’su ve kurucu ortağı Brian Armstrong yeni bir blog yazısında, işletme giderlerini azaltmak amacıyla 950 çalışanın işten çıkarılacağını duyurdu.

Coinbase iyi sermayelendirilmiş durumda ve kripto hiçbir yere gitmiyor. Aslında, son olayların nihayetinde Coinbase’e büyük fayda sağlayacağına inanıyorum (büyük bir rakibin başarısız olması, ortaya çıkan düzenleyici netlik, vb) ve uzun vadeli stratejimizi doğruluyorlar. Ancak bu değişikliklerin meyvelerini vermesi zaman alacak. Kripto piyasasındaki gerilemeleri atlatmak ve ortaya çıkabilecek fırsatları yakalamak için uygun operasyonel verimliliğe sahip olduğumuzdan emin olmamız gerekiyor.

Bu nedenle, işletme giderlerimizi bir önceki çeyreğe göre yaklaşık %25 oranında azaltmak gibi zor bir karar aldım ve bu karar yaklaşık 950 kişinin işten çıkarılmasını da içeriyor. Etkilenen tüm ekip üyeleri bugün itibariyle bilgilendirilecektir.”

coinbase haberleri

Coinbase ekibi uzun vadede kripto konusunda hala iyimser

Armstrong, yöneticilerinin 2023’ü planlarken; tasarruf etmek için “personel sayısını azaltmaktan” başka bir yol görmediklerini açıklamaya devam ediyor.

“Böyle bir personel azaltımının bir parçası olarak, başarı olasılığımızın düşük olduğu birkaç projeyi kapatacağız. Etkilenen ekipler bugün bu konuda bilgilendirilecek. Diğer projelerimiz normal şekilde çalışmaya devam edecek, sadece ekipte daha az kişi olacak.”

Armstrong, kendisinin ve ekibinin uzun vadede kripto ve şirket konusunda hala iyimser olduğunu söyledi.

“Bir şirket ve bir sektör olarak yaşadığımız her şeye rağmen, geleceğimiz ve kriptonun geleceği konusunda hala iyimserim. İlerleme her zaman düz bir çizgide gerçekleşmiyor, bazen iki adım ileri bir adım geri gidiyormuşuz gibi hissedebiliyoruz…

Şu anda gördüğümüz gibi, karanlık zamanlar kötü şirketleri de ayıklıyor. Ancak kriptoya inanan bizler, harika ürünler geliştirmeye ve dünyadaki ekonomik özgürlüğü artırmaya devam edeceğiz. Önümüzde daha güzel günler var ve o günler geldiğinde biz hazır olacağız.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!