Bitcoin Haberleri

Analist Benjamin Cowen’e Göre Bitcoin (BTC) Çöküşü Sonrası En Kötü Durum Senaryosu!

Geniş çapta takip edilen kripto analisti Benjamin Cowen, 1990’ların sonundaki dot-com balonunun kripto piyasası için dibin nasıl görünebileceğine dair bir fikir verdiğini söylüyor.

Cowen: Bitcoin için düşüş olası görünüyor

Yeni bir videoda Cowen, 738.000 YouTube abonesine, Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesinin yarısından fazla düştüğü mevcut düşüş sırasında kripto için olası en kötü durum senaryosunu anlattı.

“2000 yılında Nasdaq’ta olanlara bakarsanız, aslında yaklaşık %83’ünü düzelttiğini görebilirsiniz. Bu %83’lük bir düzeltmedir. Şimdi, kripto düzeltme fikrini sevmeyen veya bunun olabileceğini düşünmeyenler için, sizi temin ederim ki bu olabilir ve birkaç yılda bir oluyor gibi görünüyor.”

bitcoin

Cowen, kripto için %80’lik bir düşüşün oldukça olası olduğunu söylüyor.

“%80’lik bir düzeltme göreceksiniz, bu yüzden kripto para varlık sınıfında birden çok kez gerçekleştiğini göz önünde bulundurarak bunun olamayacağını varsaymayalım. Nasdaq, en sonunda bir makro dip bulmadan önce %83 düştü ve sonra başka bir koşuya geçti ve sonra elbette bizi başka bir dibe götüren mali kriz yaşadık… Unutmayın, nokta-com çöküşü sırasında, bunların arasında hala birkaç sıçrama vardı. dipmiş gibi gösteriyordu ama aslında öyle değildi.”

Yazma sırasında, küresel kripto piyasası değeri 1,24 trilyon dolar, ancak en kötü senaryo gerçekleşirse Cowen, yeni varlık sınıfının değerlemesinin 500 milyar dolara düşebileceğini söylüyor.

Nasdaq’ın %83’ünün tepeden, %83’ten düştüğünü ve 3 trilyon dolardan düştüğünü unutmayın. Şimdi, bu tüm varlık sınıfını nereye koyacak? Bu, varlık sınıfını yaklaşık 500 milyar dolarlık bir piyasa değerine getirecektir. 

Bazen sadece 500 milyar dolarlık bir piyasa değeri olan bir varlık sınıfını anlamakta güçlük çekiyorum, ancak varlık sınıfının bir bütün olarak çok uzun zaman önce 3 trilyon dolar olduğunu ve şu anda 1,26 trilyon dolarda olduğumuzu düşünürsek, bu o kadar da zor değil. %40’ı veya daha fazlasını yaklaşık 500 milyar dolara düşüremeyeceğimizi varsayalım. Bunun mutlak en kötü durum senaryosu olduğunu düşünürdüm.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!