Bitcoin Haberleri

Santiment: Kripto Balinalarının Sadece Dokuz Günde 726.000.000 Dolarlık Bitcoin Satın Aldı!

Kripto analiz platformu Santiment, balinaların iki haftada yüz milyonlarca dolar değerinde Bitcoin (BTC) biriktirdiğini ortaya koyuyor.

Santiment: 726 milyon dolarlık bitcoin satın alındı

Santiment, amiral gemisi kripto varlığının nispeten büyük sahiplerinin son dokuz gün içinde yaklaşık 726 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Santiment’e göre, piyasa değerine göre ilk 20’de yer alan üç stablecoin de yüksek talep görüyor.

“Bitcoin’in 100 ila 10.000 BTC tutan adresleri son dokuz gün içinde 726 milyon dolarlık BTC satın aldı. Bu arada USDT, BUSD ve DAI gibi stablecoin varlıkları da hızla satın alınıyor. Bu, iyi şeyler için bir reçetedir.”

seri205 kriptoup
Kaynak: Santiment

Kripto analitik firması, son üç hafta içinde 100 ila 10.000 Bitcoin tutan adreslerin Şubat ayından bu yana en hızlı şekilde büyüdüğünü söylüyor.

“Ayrıca, sadece son üç hafta içinde 100 ila 10.000 BTC tutan 159 yeni adres gördük. Bu, Rusya-Ukrayna savaşının dünyaya duyurulmasının ardından FUD’un zirve yaptığı bir dönemde, bu adreslerin son 10 aydaki en hızlı büyümesi.”

Stablecoin’lerde Santiment, 100.000 ila 10 milyon $ değerindeki Tether (USDT) ve Binance USD (BUSD) stablecoin adreslerinin son üç gün içinde iki kripto varlığından toplu olarak 922,4 milyon $ biriktirdiğini söylüyor.

“Tether’in kilit adresleri, yalnızca son üç gün içinde toplu olarak 817,5 milyon dolar daha fazla satın alma gücü biriktirdi ve bu, 10 Aralık 2022’den önce tuttuklarına göre %7’lik bir artış.

Binance USD’nin kilit adresleri, yalnızca son üç gün içinde toplu olarak 104,9 milyon dolar daha fazla satın alma gücü biriktirdi, bu da 10 Aralık 2022’den önce tuttuklarına göre %+9’luk bir artış.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!