Bitcoin AnalizleriBitcoin Haberleri

Kripto Analisti, Bitcoin’in Dip Öncesi Son Bir Kapitülasyondan Geçeceğini Söyledi!

Geniş çapta takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) nihayet ayı piyasasının dibini bulmadan önce bir kapitülasyon olayı daha göreceğini söyledi.

Analist: Bitcoin’de dibe yakınız

Kripto analisti Altcoin Sherpa, BTC’nin dibi görmeden önce gitmesi gereken bir fitil daha olduğunu söyledi.

Ancak işin püf noktası şu: Yatırımcı, yeniden yükselmeye başlamadan önce Bitcoin için 6-12 aylık bir konsolidasyon bekliyor.

“Şu anda bulunduğumuz yer. Fiyatlar açısından dibe yakın olduğumuzu düşünüyorum, ancak zaman açısından daha gidecek çok zamanımız var. Belki son bir kapitülasyon fitilini çeker ve ardından 6-12 ay boyunca ortalıkta dolaşıp dururuz.”

seri204 kriptoup
kaynak: altcoin sherpa/twitter

Stratejist, tahmininin kanıtı olarak tarihsel verilere işaret ederek , Bitcoin’in dip bulduktan sonra aylarca konsolide olma eğiliminde olduğunu ve bu yılın başka bir “dalgalı” olmasını beklediğini de sözlerine ekledi.

“Bitcoin: 2015’te birikim de dahil olmak üzere ayı piyasası düşüş trendinden yaklaşık 700 gün sonra, bununla başa çıkabilir misiniz? Son taşınmamızın üzerinden yaklaşık bir yıl geçti. Bu, genel olarak başka bir doğrama yılı olacaktır.”

seri203 kriptoup
kaynak: altcoin sherpa/twitter

Altcoin Sherpa, 450 güne yakın sürdüğünü söyleyerek kral kriptonun 2018’deki konsolidasyon dönemini de gündeme getiriyor.

“Bunu 2018 ve birikimiyle karşılaştırın ve bu yaklaşık 450 gündü.”

seri202 kriptoup
kaynak: altcoin sherpa/twitter

Analist daha sonra, piyasa değerine göre en iyi kripto varlığına geri döndüğü bir sonraki ilgi alanının 17.000 $ ‘ın düşük aralığında olduğunu söylüyor.

BTC, son 24 saat içinde %4’lük bir düşüşle 17.452 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!