Kripto Borsa Haberleri

Ünlü Kripto Borsası, ABD Operasyonlarını Durduracak!

ABD’deki düzenleyicilerin dijital varlık sektörüne yaptığı baskının artmasıyla birlikte, Seattle merkezli kripto para borsası Bittrex, ABD müşterilerine hizmet vermeyi durduracak.

Kripto Borsası Bittrex’ten Önemli Karar

Bittrex‘in kurucu ortağı Richie Lai, ABD’nin mevcut düzenleyici koşullarını dikkate alarak kripto borsasının faaliyetlerine devam etmesinin artık mümkün olmadığına inandığını açıkladı. Bu nedenle şirketin ABD’deki faaliyetlerini sonlandırmaya karar verildi.

“Bugün buruk bir gün. Bittrex’in bu ay dokuzuncu yaşını kutlarken, geldiğimiz yere duyduğumuz heyecan ve gurur yanında büyük bir üzüntü de yaşıyoruz. Şirketimiz, ABD’deki operasyonlarını sonlandırma sürecine bugün başlıyor.”

bittrex

Lai, kripto borsasının rekabet gücünü sürdürmesini zorlaştıran ülkedeki düzenleyici çerçeve eksikliğine vurgu yaptı.

“Bittrex’i kurduğumuzda, öncelik teknolojiydi. Ancak şimdi, dokuz yıl sonra, ekosistem büyük bir değişim geçirdi. Mevzuat gereklilikleri belirsiz kalmakta ve çoğunlukla adil tartışmalar ya da yeterli girdiler olmaksızın uygulanmaktadır, bu da adaletsiz bir rekabet ortamına neden olmaktadır.”

Bittrex, ABD operasyonlarını sonlandırma kararının Nisan ayının 30’unda yürürlüğe gireceğini açıkladı.

“Bütün fonlar güvende ve anında tamamen geri çekilebilir durumda. Bu, Bittrex Global müşterileri üzerinde herhangi bir etki yaratmamaktadır.”

Bu bildirim, ABD’de artan incelemelerle karşı karşıya kalan borsa şirketleriyle ilgili. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kısa bir süre önce yatırımcıları tüm kripto yatırımlarını kaybetme konusunda bir uyarı yayınladı.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), Binance’e karşı dava açarak, borsanın CTFC kurallarını kasıtlı olarak ihlal ettiği konusunda suçladı. Bu gelişme, emtia vadeli işlemleri alanında faaliyet gösteren bir ticaret komisyonunun kripto para birimleri piyasalarında da sıkı bir şekilde denetim yapmaya kararlı olduğunu gösteriyor.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!